Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Farmakológia (gyógyszerhatásta...

Farmakológia (gyógyszerhatástan) szkriptum/ kidolgozott jegyzet gyógyszerészek számára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyógyszerészetet tanulok, idegen nyelven. A farmakológia nagyon fontos, komplex tantárgy, amit a lehető legjobban érteni kell, ezért a tudásomat szeretném a lehető legpontosabban megalapozni, szeretném az anyanyelvemen is elsajátítani a fogalmakat, illetve az összefüggéseket megérteni.

Valaki nem tudna nekem emailen átküldeni egy farmakológia szkriptumot? Bármilyen egyetemről való jó, ami gyógyszerészek számára lett írva.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, remélem találok egy lelkes hallgatót aki szeretne segíteni egy jövendőbeli kollégáján :)



2020. szept. 7. 16:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki tudna segíteni, még mindig keresek :) Bármilyen farmakológia jegyzet, szkriptum, kidolgozott kérdéssor. <3
2020. szept. 21. 22:34
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Én tankönyvről tudok, ami friss és alapos.
2021. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az is megteszi természetesen. Egyetlen egy farmakológia könyvet találtam a neten, de az is darabokban volt, abból olvasgatom a dolgokat, mert nincsen jobban.
2021. jan. 9. 23:11
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Bocsi a késésért, az első vagyok. (Asszem az egyetlen is :D )


Szóval medicina kiadó “farmakológia és klinikai farmalkológia alapjai” egyetemi tankönyv a neve

főszerkesztők: Gyires Klára; Fürst Zsuzsanna; Ferdinandy Péter


1000 + oldalas vaskos a kicsike

20 ezer környékén van, és pl. a Klinikáknál a kiadó boltjában van. Nem tudom, hogy ezt te be tudod szerezni fizikailag?

2021. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló (igen, te vagy az első és egyben az egyetlen is! :D)

Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat, utánnanéztem amit említettél. A főszerkesztők alapján szerintem ugyan az a könyv lesz, amit én is olvasgatok a neten / régebbi kiadás (amit említettem, hogy elég kényelmetlen, mert darabokban van)

[link]


Jegyzetet / vagy bármilyen egyetemi szkriptumot egyenlőre nem találtam, ez meg mivel megvan így darabosan online egyenlőre nem fogom megvenni. Mindenesetre köszönöm a tanácsot, legalább tudom, hogy ez minőségi könyv :)

2021. jan. 19. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, csak pl. nekünk a tanáraink azt javasolták, hogy saját érdekünkben a legfrissebből tanuljunk. Ami fenn van, arra azt mondták, hogy van benne olyan fejezet, ami azóta, hogy kiadták, marha sokat változott/fejlődött. Pl. immunfarmakológia és bioszimiláris nagy gyógyszerek.
2021. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!