Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyha tárgyfelvételnél az...

Hogyha tárgyfelvételnél az olyan tárgyakból csak 3 van amihez az van írva hogy ajánlott félév 2, akkor a második félévben csak 3 tárgyam lesz, ha ezt követem?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ajánlott félévet csak kötelező törzstantárgyaknál szoktak megadni. Ezeken felül a legtöbb egyetemen és szakon vannak szabadon választható(általában szellemi maszturbáció) és kötelezően választható(általában szakosodás jellegű) tárgyak is. Ha az adott félévre ajánlott kötelező törzstantárgyakból csak 30 alatti kredit jönne össze, akkor mindenképp érdemes további tárgya(ka)t is felvenni, már persze, ha nem akarsz csúszni.
2020. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért nem látod szerintem mindet, mert most páratlan félévben vagyunk, következő félévben pedig a páratlan számú szemeszterek tárgyaiból fogsz keveset találni. Nem indítanak minden tantárgyat mindig, ezért is veszélyes csúszni.
2020. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hogy érted,hogy nem indítanak minden tárgyat mindig? Mondjuk ebben a félévben van a Kalkulus I., következőben csak a Kalkulus II. lesz? Vagy rosszul értelmezem?
2020. szept. 7. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem én írtam, de a példádnál maradva pl ha van Kalkulus I., II., III. akkor lehet, hogy őszi félévekben csak az I. és a III. indítják, míg a tavaszi félévekben csak a II.-őt. De az ilyen egymásra épülésektől függetlenül is van, hogy egy tantárgyat csak őszi vagy tavaszi félévben szoktak kiírni.
2020. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan így értettem. A mostani félévben a 2., 4., és 6. féléves tárgyakból kevesebb indul, hiszen azoknak, akik normális ütemben haladnak, nincs szükségük rájuk. A négyes válaszoló jó példát írt. :)
2020. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek:)
2020. szept. 8. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!