Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap lesznek az első óráim...

Holnap lesznek az első óráim egyetemen, SOS?

Figyelt kérdés

Ez az első félévem, levelezőn vagyok. Öt éve nem jártam már iskolába, mert dolgoztam, és most is munka mellett fogok tanulni.


Teljesen pánikolok. Nem tudok jegyzetelni, sose tudtam. A lényeget jól megragadom, csak amíg írok, addig nem tudok figyelni, és le fogok maradni.


Meg a másik, hogy vonattal megyek, kétszer kell átszállni, azt se tudom hol kell leszállni, utána meg taxival szeretnék az egyetemig menni, de azt se tudom hogy kell taxit hívni mert se azzal, se vonattal nem utaztam még. Tiszta ideg vagyok.


Egyáltalán mit kell vinnem? Füzet és toll és ennyi? Vagy mit? És hogy fogom megtalálni a termet? Teljesen el vagyok veszve.


Bármilyen információt, tippet szívesen fogadok!


És bocsi, tudom hogy nem vagyok most túl összeszedett, de nagyon ideges vagyok.



2020. szept. 9. 05:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Azért csak tudod hol kell leszállni a vonatról, ha nézel egy útvonaltervezőt. Felhívsz egy taxi társaságot.

A termet, ha nem találod, megkérdezel valakit. Füzet, toll elég.

2020. szept. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Meg szabad kérdezni milyen szak? Anélkül hogy tudnánk még füzetet is nehéz ajánlani. Mindenesetre gondolom azért nem valami mérnöki lesz.
2020. szept. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Írd meg hogy hol szállsz le a vonatról, és onnan hová kell menned, segítünk a közlekedésben. 🙂


A jegyzeteléssel kapcsolatban, szerintem is elég egy füzet és néhány toll, és persze kaja + innivaló is legyen nálad.

2020. szept. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, nem Iklódbördöcén van a suli.

Leszállsz a vonatról, tuti van ott taxi.

2020. szept. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Gyógypedagógiát fogok tanulni. A kérdésem alapján talán nem tűnök odavalónak, de általában összeszedettebb vagyok, csak most nagyon ideges vagyok. Nagyon elszoktam az iskolától meg a tömegközlekedéstől is, a munkahelyemre céges kocsival mentünk, most meg homeoffice van, úgyhogy egy ideje tényleg sehová se mentem. Ezelőtt meg csak buszoztam az iskolába, de átszállnom sose kellett. Egy nagyon kicsi városban lakok, itt nem kellett ilyesmivel foglalkoznom.


Szereztem egy térképet az egyetem megközelíthetőségéről, elvileg a vasútállomás mellett vannak taxik, de még soha nem utaztam eggyel se. Telefonon kell taxit rendelni, vagy elég, ha odamegyek? Ez hogy működik?


Az megvan, hogy melyik városokban kell átszállni, de honnan fogom tudni, hogy melyik vágányról indul az én vonatom? Nagyon félek attól, hogy rossz vonatra szállok majd fel.


Öt év munka után nagyon önállónak éreztem magam, most meg kiderül, hogy egyáltalán nem vagyok az. :/

2020. szept. 9. 07:08
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Gyp, de hol?

Bárczi?

Oda jártam, akár Ecseri, akár DAmi, tudok segíteni.

2020. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Ki lesz írva, honnan indul a vonat, a vonatra is fel van írva, plusz lesz mellette kalauz, akinél még meg is kérdezheted.

Taxihz odamész és megkérdezed, hogy jónapot, szabad?


Van egy rossz hírem, ha Bárczis leszel, előbb tévesz el az épületben, mint a lakóheyed meg a suli között :D

2020. szept. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kaposvárra fogok járni, a (most már) Szent István egyetemre.


Kezdek megnyugodni. Kerestem térképeket, mindent felírtam, még rajzokat is készítettem, így majdnem biztos vagyok benne, hogy nem fogok eltévedni. Már csak azt nem tudom, hogy a terem pontosan hol van az épületen belül, de maga az épület már megvan, könnyen felismerhető és ott volt a beiratkozás is (ahová kocsival mentem), úgyhogy meg fogom találni.


Ezt már rég meg kellett volna csinálnom, nem is értem, hogy miért nem tettem. Pedig általában mindenről jegyzeteket készítek.

2020. szept. 9. 07:59
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

egyébként a vágányok száma fent van a vasúti menetrendben, és van egy telvira nevű, viszonylag jó alkalmazás is, az is kiírja, azt is, hogy kb mikor érkeztek, hol vagytok éppen.

Én 6 évig vonatoztam ZEg és Bp között, sose volt olyan, hogy nem arról a vágányról indult a vonat, ami írva volt előtte.

2020. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél, mindenképpen ránézek erre az alkalmazásra. :)
2020. szept. 9. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!