Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másodévesként mit tehetek, ha...

Másodévesként mit tehetek, ha nem tetszik az egyetemi szakom?

Figyelt kérdés
2019-ben felvételiztem friss elektrotechnikus végzettséggel. Fogalmam sem volt 19 éves fejjel, hogy mi érdekel, mert azt tudtam, hogy nem szeretnék az eredeti szakmámmal egy gyárban dolgozni, ráadásul annyira nem is értettem hozzá. Azt tudtam, hogy tovább szeretnék tanulni, és Budapestre költözni vidékről. Ezért kínomban szociológia szakra jelentkeztem az ELTÉ-re, mert azt mondták, hogy ez egy sokszínű tudományág, és ajánlott annak, aki nem tudja mit szeretne tanulni. Sajnos rá kellett ébrednem, hogy ez a szak RENGETEG lexikális tudást követel meg, borzasztóan sok a kötelező olvasmány, amik számomra borzasztó szárazak, és egy kínszenvedés az egész. Utánanéztem a szakváltásnak, de mindenhol azt olvastam, hogy csak azonos képzési területen belül történhet átjelentkezés, más esetben ki kell iratkoznom és újrafelvételiznem. Ezzel az a gond, hogy a kiiratkozással elvileg vissza kell fizetnem az aktív féléveim árának a felét, és mivel most kezdtem el a harmadik félévem, nincs anyagi kapacitásom visszafizetni 450.000 forintot. Lehet hogy rosszul tudom ezt a visszafizetős dolgot, kérlek javítsatok ki ha máshogy működik. Szóval nem tudom, hogy mit kéne tennem. Erőltessem ezt a szakot, és végezzem el szenvedve, vagy létezhet valami alternatív megoldás is? Egyáltalán érdemes lenne 3 félév után abbahagyni?

2020. szept. 10. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Már nem számláznak.

Le kell dolgozni és kész.

2020. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kiiratkozol,és egy másik szakot kezdesz,akkor tudtommal nem kell visszafizetned semmit.
2020. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam olyat is, hogy ha az utolsó aktív félévem utáni egy éven belül felvételizek máshova, akkor nem kell visszafizetnem. Már csak az a baj, hogy fogalmam sincs, mit tanulnék ehelyett szívesen, tehát nem vagyok előrébb, mint 2 évvel ezelőtt.


Második, véletlenül pontoztalak le, nem vagyok még hozzászokva ehhez az új felülethez. Zöld pontot akartam adni, de ezek szerint rosszra kattintottam.

2020. szept. 11. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Iratkozz ki, tarts egy gap-yeart amíg kitalálod, majd felvételizz újra. Még mindig jobban jársz, mint hogy végigszenveded, esetleg csúszásokkal, majd nem találsz megfelelő munkahelyet évekig. De akkor már idősebb is leszel, és jön az a nyomás, hogy le kéne válni a szülőkről, egzisztenciát építeni, stb. Akkor már nehezebb munka mellett új sulit kezdeni.
2020. szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!