Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A románok tényleg a dákok...

A románok tényleg a dákok leszármazottjai?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez most hülye kérdésnek tűnik, annak aki magyar, de én Romániában élek (pontosabban Erdélyben), és nekünk ezt tanították a történelemórákon. Viszont, már nem 1-2 azt láttam, hogy magyar ember ennek nem adnak igazat. Most mi is az igazság?

(A helyesírásért elnézést, nem tanulok magyart az iskolámban, csak a szüleimtől tanultam meg írni/olvasni)



2020. szept. 12. 17:13
 1/4 meszike91 ***** válasza:
100%

Nincs rá meggyőző bizonyíték. Korábban dákok éltek kb a mai románia területén, de ez nem jelenti azt is hogy a dákok a románok ősei.


A hivatalos magyar történelemtanítás se hisz a dák elméletben. A magyar történelemtanítás meg a románnal ellentétben nem nacionalista.

2020. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem a románok a cigányok egy fajtája.
2020. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A helyi lakosság ott vette át a latin nyelvet, ahol a rómaiak legalább 500 évig folyamatosan tudtak uralkodni. Dácia nem volt ilyen terület, legfeljebb a rómaiak utódai lehetnének.
2020. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a viccet ugye?

[link]

2020. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!