Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Egyetemen várható...

Debreceni Egyetemen várható egyáltalán a távoktatás?

Figyelt kérdés

Bölcsészkaros vagyok, tanárszakon. A hospitálás (iskolákban óralátogatás) ebben a félévben garantáltan elmarad nekünk, így nagyon nincs értelme jelenléti oktatást tartanunk, az egészet le lehetne zavarni online, gyakorlatokkal / előadásokkal együtt.


A múlthéten kb minden tanárunk pedzegette, hogy valószínű hogy előbb-utóbb távoktatás lesz, viszont az Egyetem vezetése nagyon erőlteti a jelenléti oktatást, annak dacára, hogy Debrecen lassan már gócpontnak számít a városban.


Vannak kitéve kézfertőtlenítők, meg kötelező a maszk használata az intézményen belül, de szerintem nem sok értelme / haszna van, baromi kényelmetlen úgy bent ülni reggel 8 - délután 4-ig, vagy 6-ig, ráadásul ha kimegy az ember utcára, veszi le egyből, így elég ha beáll pl egy gyalogos kereszteződésbe, vagy megfogja a villamoson a kapaszkodót, és már el is kapta a vírust.


Elhiszem, hogy egyes szakokon / karokon nehezen lehetne megoldani a távoktatást, de az olyan karokon miért nem jelentik be, ahol a személyes jelenlét nem igazán szükséges?



2020. szept. 13. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En is tanarin vagyok Debrecenben, nalunk minden tanar tavoktatast josol, bar a szakmodszertanoknak igy semmi ertelme nem lesz.. mi sem csinalhatkuk pl a kozossegi ped. gyak.-ot, csak online..
2020. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyakorlat akkor tényleg nincs értelme jelenlétinek.
2020. szept. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vannak szemináriumaim, viszont egy-egy regényelemzés, novellaelemzés, vagy pl Kossuth felirati vitájának a megvitatása szerintem lazán mehetne online.
2020. szept. 13. 12:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én GTK-ra járok Debrecenben. Ugyanez a kérdésem nekem is. Nálunk is mondogatják hogy készüljünk távoktatásra, de úgy vettem észre hogy egyelőre semmi..


Mit jósolsz, mennyi idő múlva lesz lépés?

2020. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, fogalmam sincs. Talán várnak 1-2 hetet még, vagy megvárják az első regisztrált fertőzötteket az egyetemről.
2020. szept. 13. 13:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy Egyetemen nagyon nehéz a kontakt kutatás. Ez a baj. Ha egy 300-400 fős előadáson valaki koronavirusos lesz akkor bizony az a 300-400 ember karantén. Ezzel egy egész szak vagy két szak évfolyama kuka. Tanárral együtt akinek azon kívül még rengeteg órája van és más nem tudja átvenni a helyet, főleg ha speciális terület.
2020. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%
Én DE-BTK-n tanítok, elvileg hetente tárgyalják, hogy hogy legyen. Egyelőre a jelenléti oktatás mellett vannak, ami bizonyos szempontból érthető. A saját diákjaimon is látom, hogy nehezebben haladtak az online oktatásban, pedig rendesen tartottam nekik az órákat, nem csak kiadtam a feladatokat. De sokkal több korrepre, pótló órákra is szükség volt. De szerintem ezt szakonként kellene mérlegelni, ahol olvasós szemináriumok vannak, ott simán mehetne online, én nyelvszakon az irodalmakat online tartom, a beszédgyakorlatokat rendesen. Sok szakon elég lenne csak a gyakorlatokat tartani kontakt, az előadást meg lehetne hallgatni streamen is és akkor nem szorongana ott 20 diák maszkosan az előadóban.
2020. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
*200
2020. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 nálunk GTK-n szerintem minden mehetne online, ehelyett 100+ diák maszkban egész nap.



Fullos.

2020. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
100%
Azt mondom, teljesen felesleges. Ha az ilyen szakokon / kurzusokon megengednék az online oktatást, akkor a diáktömeg se lenne akkora az épületekben vagy buszokon, villamoson sem. Ahol pedig be kéne menni gyakorlati oktatás miatt, így rendelkezésre állna több terem ahová kisebb létszámú csoportokat lehetne tenni. De hát a vezetőség már többször bizonyította, hogy a fuck logic hívei sajnos.
2020. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!