Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet még belőlem orvos/gyógys...

Lehet még belőlem orvos/gyógyszerész vagy teljesen esélytelen a dolog?

Figyelt kérdés
2017-ben érettségiztem és teljesen más területen tanultam tovább. Így nincsen sem kémia/fizika, sem biológia érettségim és a gimi óta egyáltalán nem is foglalkoztam ezekkel a tárgyakkal. Akkor mentek, mindegyikből ötös voltam, viszont csak középszinten tanultam őket és már az sem most volt. Szóval mindenképpen szükségem lenne két emelt érettségire, de ezekre már önállóan kellene felkészülnöm és nem tudom, hogy egyáltalán érdemes-e ebben gondolkoznom, ha a realitásoknál maradunk. A képzés idejével, a tandíjjal stb. tisztában vagyok és ez nem is jelentene problémát, csak az kérdéses, hogy van-e egyáltalán esélyem bekerülni. Mit gondoltok? Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?
2020. szept. 17. 09:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez teljesen a te agyi teljesítőképességedtől és az elszántságodtól függ. Szerezd meg vagy 10 évre visszamenőleg, vagy még tovább az emelt szintű érettségiket, meg feladatgyűjteményeket, az emelt szintű érettségikből gyűjtsd ki a fő témákat, tanuld meg mindet, aztán töltsd ki az elsőt fejből. A megoldókulccsal kiértékeled, és megállapítod, melyik rész nem ment jól. Azt újratanulod, megcsinálod a feladatgyűjteményből az ide tartozó példákat, és megcsinálod a következő emelt szintűt. De csak amikor teljesen begyakoroltad azt, ami korábban nem ment. Mire végigérsz az összes emelt szintűn ezzel a technikával, elvileg szuper teljesítményt kell nyújts írásban.Ez a legcélravezetőbb készülési módszer.
2020. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy már konkrétan semmit nem tudok ezekből a tantárgyakból és emiatt teljesen nulláról kellene kezdenem. Úgyhogy szerintem először nem az érettségikkel kellene kezdenem, hanem úgy egyáltalán a tanulással, mert tuti nem tudnék megoldani egy feladatot sem.
2020. szept. 17. 09:41
 3/20 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem erőltetném. Nagyon magas szinten kéne teljesítened az egyetemhez, a legjobb tanulók között. Mért nem választasz olyan szakmát, ami egyensúlyban van a tudásoddal meg az érdeklődéseddel? Ha sehol nem vagy a szükséges tárgyakból, ha nem foglalkoztál velük, akkor nem is érdekelnek. Akkor meg minek?
2020. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mindenki azokból a tárgyakból tanul tovább, amikből jó. Ha te ezekből a tantárgyakból lenullázódtál, de neki akarsz menni a legnehezebb felvételinek, akkor olyan, mintha eleve kudarcra ítélnéd magad. Jól gondolom, hogy valaki más erőltetné ezeket a szakokat neked?
2020. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Orvos-gyógyszerész nagyon kemény kémia és biosz. Természetesen, ha nem voltál sík hülye, akkor jó eséllyel újra tudnád tanulni, és emeltezni. De ha be is kerültél, ott még 5+ év vár, ami nem egy sz*ros közgáz diploma megszerzésével egyenlő.
2020. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Talán azért, mert ez nem így működik? Három évvel ezelőtt érettségiztem és értelemszerűen olyan tárgyakból, amik akkor szükségesek voltak számomra a továbbtanuláshoz. Teljesen más területen tanultam tovább, aminek köze nincsen a természettudományokhoz, és emiatt értelemszerűen nem is arra fordítottam az időm és energiám. Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelnek a természettudományok, hanem szimplán mások a prioritások. Ha pedig más területen szeretnék tanulni (márpedig más területen szeretnék tanulni), akkor az eltérő felvételi követelmények miatt kapásból úgy indul a dolog, hogy érettségizni kell (általában emelt szinten). Szóval más szakokkal is ugyanígy lennék, csak esetleg nem biosz/kémia/fizika emelt kellene, hanem mondjuk töri vagy matek vagy valami más tárgy.
2020. szept. 17. 09:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Újra kéne kezdened a biológiát,meg a kémiát is.

Mire a diplomához kerülsz...hát

2020. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
4-es Nem, nem erőltetné rám senki sem. Ez csak a saját döntésemen múlik, amiben a családom is támogat a választásomtól függetlenül. Egyébként nyilván mindenki azokból a tárgyakból érettségizik és tanul tovább, amikből jó, de azért más az én helyzetem és más egy frissen végzett gimnazista helyzete. Ha ebből indulunk ki, amit írtál, akkor az egyetemen tanultakon kívül kvázi már soha nem lehetnék jó semmiben sem...
2020. szept. 17. 10:05
 9/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nem voltam sík hülye, mindenből ötös voltam és az érettségim is ötös lett minden tárgyból, nyelvvizsgáim is vannak.
2020. szept. 17. 10:06
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

De a kémiát és a biológiát is úrja kéne kezdened,emelt érettségi,akkor mire az egyetemre kerülsz...stb.

Ez nagyon hosszú és kemény időszak lenne/lesz

2020. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!