Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Campus mundival/Erasmussal...

A Campus mundival/Erasmussal csúszik az ember?

Figyelt kérdés
Szóval ha 2 (egymást követő) félévben külföldön vagyok Campus mundi ösztöndíjjal pl, akkor az kb egyenlő azzal, hogy csúszok egy évet? Vagy ez mégis hogy működik? Amit ott elvégzek, elfogadtatok itt? Vagy az itteni tárgyakat egyéni tanrenddel teljestíem?

2020. szept. 20. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően el lehet fogadtatni a kinti tárgyakat, ha a tananyag nagyrészt megegyezik egy megfelelő magyar tárgy tananyagával. Ez a legtöbb szakon működik, azonban vannak szakok, ahol ez nem lehetséges. (Pl. jog, számvitel stb.)
2020. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fú, köszi a gyors választ!


Ezt honnan tudhatom előre? A fogadó egyetem honlapján van tárgyleírás, vagy ez nem jellemző a külföldi egyetemekre?

Most fogok a BSc-vel végezni, és ezen filózom, hogy egyáltalán tervezzek-e külföldre menni. Ha a csúszás közrejátszik, akkor inkább kihagyom, így is 22 évesen kezdtem az egyetemet anyagi problémák miatt, sajnos fontosabb az hogy minél hamarabb végezni tudjak és munkába tudjak állni.


Egyébként mérnöki MSc-re megyek, arról esetleg tudsz, hogy ott mennyire fogadják el a tárgyakat?

2020. szept. 20. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:

A fogadó intézménynek kell, hogy legyen tárgyleírása, azt hasonlítsd össze a te egyetemed tárgyleírásaival. Elég melós a dolog egyébként, mert sokszor ugyanannak a tárgynak teljesen különböző nevei vannak.


A mérnöki tárgyakról nincs közvetlen tapasztalatom, de nem hiszem, hogy gond lenne az elfogadtatásukkal, lévén ugyanazt tanítják a világban mindenhol. (Ezt feltételezem, te biztosan jobban tudod.)

2020. szept. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!