Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hisztériáznak emberek a...

Miért hisztériáznak emberek a távoktatás miatt olyan szakon, ahol ez egyébként simán megoldható és nem megy a gyakorlat rovására?

Figyelt kérdés

Nálunk szinte semmi sem indokolja a jelenlétet, mégis, a szak csak jelenléti formában indult. Sokan rákényszerültünk, ha ilyen diplomát akarunk.

Most lett távoktatás, a többség végre fellélegzett, hogy dolgozhat és nem kell bejárni, albérletet fizetni (mesterszakosak vagyunk), erre pár szerencsétlen kihisztizte, hogy dee, legyen jelenléti oktatás IS, amiből persze az lett, hogy az oktatók leadják az anyagot személyesen, mi meg megkapjuk a címszavas diasort, ami önmagában bizony kevés, tehát nekünk is be kellene járni.


Semmi, az égadta világon semmi nem indokolja a jelenléti oktatást. 3 félévet lehúztam ezen a szakon, vagy elméleti tárgyak voltak vagy olyan gyakorlat, amit amúgy is gép előtt kell csinálni és nem kell hozzá semmi az égadta világon, amiért be kellene járni. Semmi értelme nem volt jelen lenni.


Azzal jöttek, hogy ők otthon nem tudnak úgy tanulni meg nem értik úgy meg mit tudom én mi. Egy ilyen emberrel mi lesz a munka világában, ha már diákként is ilyen rohadt önállótlan? A mesterszak nem az ostoba emberek pátyolgatásáról szól, nem arról, hogy Zsuzsika 60 idióta kérdéssel húzza az időt, mert gyökér, amiből a többiek semmit nem tanulnak... Meg hogy ők nem hajlandóak lediplomázni, amíg az xy eszközzel nem találkoztak személyesen. Márpedig le fogsz diplomázni anélkül, ugyanis csak elméleti tárgyaink maradtak és senkinek esze ágában sem volt téged laborlátogatásra cipelni akkor sem, mikor nem volt vírus.


Mi visz rá embereket arra, hogy egy olyan szakon, ahol nincs olyan fontos gyakorlat, mint orvosin vagy gépészmérnökin, ilyen szar hisztit lenyomjanak és elvegyék másoktól is a lehetőséget arra, hogy azzal töltsék az idejüket, pénzüket hétköznap délelőtt, amivel valóban érdemes?


2020. szept. 21. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha ennyire nagy nyűg bejárni délelőtt, akkor miért nem jelentkezel át estire vagy levelezőre?
2020. szept. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Amiért el sem olvasod a rohadt szöveget, amiben világosan le van írva, hogy miért nem jelentkeztem át.
2020. szept. 21. 02:14
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Világosíts fel, mert második olvasás után sem találtam meg.
2020. szept. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem olyan nehéz ám, kapásból az első mondat.

"a szak csak jelenléti formában indult. Sokan rákényszerültünk, ha ilyen diplomát akarunk"


Nincs távoktatás, nincs levelező, nincs esti belőle. Nappali van és a vírus az egyetlen, ami ezen változtat.

2020. szept. 21. 02:27
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek veled (ugyan Ba-s vagyok, de jövőre mennék mesterre). A szakom nem igényli a jelenlétet.


Én úgy gondolom, hogy a 21. században talán már nem lenne olyan rohadt nagy kérés, hogy felnőtként távoktassanak minket. Mert amúgy az egyetem mellett lenne más dolgom is az életben.


Nekem egy áldás volt, hogy őszre kihírdették a távoktatást nálunk (de aki akar, az bemehet a gyakorkatokra). Van még egy talicskányi órám, amit betömbösítetettem nagyrészt keddre és így sokkal, de sokkal könnyebb az életem! Bár nem csak ebben a félévben lenne így, hanem mindig!


Végre lett egy munkám közvetítő irodán keresztül, de hagyhattam is volna ott az egészet, ha be kellenne járni tantermi oktatásra!


De az oktatók meg sírják vissza a tantermi oktatást, hogy az az igazi (nem) és hogy legyen már vége ennek a félévnek.


Szerintem itt is jó lenne egy szemlélet válltás...

2020. szept. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Amikor anno beíratkoztál a szakodra akkor tisztában voltál vele, hogy jelenléti oktatás lesz?

A tanulmányaid közben változott a helyzet a vitus miatt. Neked jobban bejött a távoktatás, mig másoknak a jelenléti a szívük csücske. Szerinted egyesek hisztiznek míg másik szerint meg te hisztizel.

Vagy elfogadod at egyetem döntését vagy meg otthagyod a sulit.

2020. szept. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

6-os se mostanában volt dolgozó egyetemista, igaz?


Tudod az van, hogy sokan nem tehetik meg, hogy otthon üllnek a kis fenekükön és 3,5 vagy 5,5 évig eljárogatnak nappalira, munka nélkül.


Tudom, nappalin kezdtem, be kell járni, mindennap van legalább egy óra, ezt vállaltam. Úgy, mint a kérdezőnél, nem indítottak nálunk se levelezőt ezen a szakon.


Mondom, ha nem szorulnék munkára és a szüleim betolnának alám mindent, akkor lehet én is hisztéznék, hogy de igen, be akarok járni, mert otthon unalmas.

2020. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

#4

A nappali oktatás nem egyenlő azzal, hogy jelenléti. Az esti és a levelező is jelenléti oktatást foglal magában.


#7

Nem a hatos vagyok vagyok, de teljesen önellátó, dolgozó egyetemista vagyok, mégis a bejárást preferálom, mert sokkal hatékonyabban lehet úgy tanulni. Sajnálom, hogy nektek nyűg bejárni, viszont ha a képzési forma ezt foglalja magában, akkor nektek kell ehhez alkalmazkodnotok.

2020. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit tudsz így dolgozni 8-as?


Nekem speciel mindennap van órám és sokszor csak nap közepére tudom felvenni az adott tárgyat. Nehéz úgy munkát vállalni.

2020. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg heti 24 órát dolgozom, teljesen rugalmas időbeosztásban, hétköznap reggel 8 és este 6 között bármikor mehetek, ha legalább 2 órát ott tudok egyben lenni. Tavasszal 30 órában dolgoztam még a jelenléti oktatás alatt is, az is teljesíthető volt.


Én is háborgok néha, ha egy órát csak a nap közepére tudok felvenni, de ez van, alkalmazkodnom kell.

2020. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!