Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van különbség a képzés minőség...

Van különbség a képzés minőségében?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy Szegedre vagy Pestre jelentkezzek orvosi egyetemre. Pestről mindig azt hallom, hogy kutató elitegyetem meg a legjobb orvosi az országban, viszont Szegedről meg olyat is mondtak, hogy személyre szabottabb az oktatása, tehát személyesebb. Képzését tekintve melyik nehezebb, a munkaerőpiacon van különbség a pesti és a szegedi diploma közt? Ti mit tapasztaltok/tapasztaltatok? Szívesen fogadnám főleg odajárók tanácsát, véleményét😊

2020. szept. 22. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Mindkét helyen tanultam, max annyit tudok tanácsolni, hogy az első 2 évet szegeden csináld de utána menj át pestre. Most curriculum reform miatt nem tudom mennyire egyeznek a dolgok, de elvileg nem csúszol ilyenkor és "megúszod" a pesti indokolatlan szivatásokat az elején.

(Amúgy azt megsúgom, hogy általában a családiasabb környezetet és társait a gyengébb oktatási színvonallal tudtam összekötni, én ezt éreztem amint átkerültem pestre. Persze mindkét hely erős, de minden kórházban tudják, hogy hol-milyen képesítést kapsz. Külföldön a THE listát szokták nézni, ott pedig sajnos pest vezeti a listát. Én jövőre tervezek menni a Berkeleyre ott mondták is, hogy bizonyos helyezés alatt, nem fogadnak diákokat. Na most ha ez a határ 500nál van meghúzva, akkor SE benne van, SZTE nincs...)

Nekem egyik se volt nehezebb, mert mindkettőnél azt tanulom/tam, amit szeretek, de nekem szegeden bőven teljesíthető volt a követelmény, pesten azért éreztem hogy ott van "kihívás". Én emiatt váltottam, mert úgy hiszem csak akkor tudok jól fejlődni, ha nem egyszerűen/különösebb kitétel nélkül vagyok ötös a nehezebbnek gondolt tárgyakból. Itt mondjuk kérdés az is, hogy Te hogyan ítéled meg majd a tárgyak nehézségét. Javasolnám, hogy kérd ki valamelyik elsős-másodévestől a tantervet, vesd össze és akkor oda menj, ahova a szíved húz. Ha mégse tetszik, akkor ha egyeznek a tantervek (Elvileg első 1-2 félévben még igen) akkor áttudsz jelentkezni minden nélkül a másik helyre :)

2020. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Hol laksz? Mennyit kell utaznod haza? Melyik város tetszik? Hol szeretnéd a következő éveidet tölteni? Ezeket vedd figyelembe, mert nem igazán van különbség a diplomáink között.

Én nagyon élvezem a szegedi közösséget (pláne, hogy kolis vagyok), örülök, hogy nem a sotéra járok. Nem tudom, hogy ez a hangulat miben befolyásolja az oktatás színvonalát... A klinika, az nem kifejezetten baráti. #1 pont kikerülte a legnehezebb éveket a Sotén és megúszta a legnehezebb évet Szegeden...

Tőled függ, hogy tanulsz, mennyire lelkiismeretesen, mennyire alaposan vagy, hogy pl bejársz-e a klinikára órán kívül.

Külföldre is mehetek, számos hely nem néz semmilyen listát, csak legyen meg a megfelelő nyelvvizsgád, meg ténylegesen beszéld is a nyelvet. Több ismerősöm is Ausztriában/Németországban dolgozik. Persze ha az első hozzászólóhoz hasonlóan nagy ambícióid vannak e téren, akkor inkább választ a Pestet.

Munkád 100%, hogy lesz. Bpen a legnehezebb (de szegedi diplomával is el lehet helyezkedni), de nagyon szuper kórházak vannak vidéken.

2020. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Marhára nem értek egyet az elsővel. Jó orvos nem attól leszel, hogy hova jártál, hanem, hogy milyen ember vagy. Ha kutató akarsz lenni, akkor tényleg lehet, hogy a SOTE a jó, de a kutató csak a nevében orvos. 90 százalékuk az egész életét baromsággal tölti el, olyan dolgokat vizsgálva amiknek nüansznyi jelentősége sincs.
2020. szept. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!