Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbántad hogy orvosnak tanultál?

Megbántad hogy orvosnak tanultál?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória- e de a kérdésem az hogy megbántad e hogy orvosnak tanultál? Én sebész szeretnék lenni, de most itt olvastam egy kommentet arról, hogy a kevés fizetés, és sok munka miatt nagyon megbánta hogy orvos lett, itt az említett komment(részlet):De nem maga a szám a lényeg. Én aneszt rezidensként kezdtem. Kaptam nettó 190 alap fizut, 150 hiányszakmás ösztöndíjat, 100 körüli kórházi bérkiegészítést és még ügyeltem is kötelezően négyet-ötöt. Nettó 500 körül volt a fizum. Rohadtul kevés volt!!! Ugyanis nem mindegy, hogy mennyit dolgozol ténylegesen mekkora felelősséggel, mekkora stressz mellett. És nullszaldós rezidensként nem olyan nagy élvezet koponyatraumást altatni például hajnali kettőkor úgy, hogy reggel nyolc óta nem volt időd enni... A sebészet sem igazán fenékig tejfel.


Mielőtt felhagytam volna az aneszttel beszélgettem az egyik sebész kollégával, én nem nagyon bírom a sebészeket, de őt nagyon szerettem. Ő mondta, hogy már csak pár hónapja van a nyugdíjig és nagyon-nagyon várja, mert együtt lehet majd az unokáival. Ugyanis a gyerekei gyakorlatilag úgy nőttek fel, hogy alig látták őt, mert mindig dolgozott. Neki nem érte meg a sebészi szakma, pedig szerintem tízezreket mentett meg, vagy legalább tette jobbá az életét. Nekem mg az aneszt nem érte meg.


Ami a szakorvosi béreket illeti az nagyon változó. A tízes már azért is egy orbitális seggfej, mert a hálapénzre alapoz, pont a hálapénz tiltása lenne a célunk, amíg van hálapénz nincs normális orvosi fizetés.


Az, hogy az átlag magyar szakorvos szegény lenne erős túlzás, viszont az tény, hogy az átlag magyar szakorvos a munka jellegéhez képest és a beleölt energiához képest nagyon alulfizetett.Itthon a reális szakorvosi bér bőven millió felett kellene, hogy mozogjon. Én egyébként vállalkozó orvosként nettó 750 körül keresek, ügyelettel ez lehetne bőven millió felett. És még így sem éri meg. Ha vissza mehetnék az időben biztosan nem orvos lennék, de ez én vagyok. Az orvosi szakma nagyon nagy lemondásokkal és áldozatokkal jár, és nem sok hála jár érte.


(Itt a kérdés): https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Én nem a pénz miatt mennék, de nyilván az is fontos dolog, az meg pláne az hogy legyen legalább egy kicsi szabadidőm :)


Köszönöm ha válaszolsz, és azt még jobban ha kifejted :)



2020. szept. 22. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Én nem, mindenáron orvos akartam lenni, de nem sikerült.

15 évig égett miatta a szívem, nehezen léptem túl rajta.

Majd azok az ismerőseim, akiknek sikerült, elvégezték, elkezdtek mesélni.

Most már nem bánom, hogy nem oda mentem, sőt!

Sajnálom őket. Mert tényleg ilyen.

Én egy nőgyógyászt, egy fül-orr-gégészt és egy baleseti sebészt ismerek.

Lettek gyerekeik, de tényleg a nagymama nevelte őket fel, hol ott voltak, hol nem (2 nő közülük).

A pénz jó, persze, de 10+ évig tanultak, aztán a következő 10+ évben kezdőnek számítottak szakmai berkekben, úgyhogy mire jól kerestek, addigra egyrészt felnőttek a gyerekeik, másrészt már bőven lehagytam őket egy teljesen más szakmában, mert 20 év alatt azért messzire lehet jutni egy másik irányban is. Most már én is keresek úgy, mint ők, így ez sem szempont.

Az életük még most is hektikus, covid óta pláne.

Az egyikük külföldre is ment, hátha ott jobb. Egyelőre nem.


Egy szó mint száz, a gyógyítás szép dolog, de fizikai munka (ezt sokan elfelejtik hozzávenni a listához, rohadt fárasztó fizikailag és szellemileg is), és bizony lehet, hogy nem térül meg anyagilag, vagy csak későn. A család pedig szintén egy másik kérdés, nehéz menedzselni a kettőt. Nem lehetetlen, de nehéz.

2020. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Hű, kérdező, az írásod inkább egy 16 éves írása, aki olvasott it-ott, ezt-azt... de nem egy végzett, huszonéves felnőtté.
2020. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A lányom orvos. Már a hatodik éves gyakorlatát is külföldön töltötte és ott döntötte el hogy odamegy vissza végzett orvosként.A több pénz fel sem merült, azért ment, mert a gyógyítás feltételei sokkal jobbak, mint itthon. Ott szakosodott, és mire meg volt a szakvizsgája, volt annyi pénze, hogy saját praxist vett, kórházban nem is dolgozik. Jó anyagi helyzetben van, szereti a munkáját és megtalálta a párját is. Itthon kevés pénzért rossz körülmények között dolgozhatott volna, jól tette, hogy elment.
2020. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jöhetnek még! Kedves 2-es. Sebész SZERETNÉK lenni, azt egy szóval sem mondtam hogy már egyetemista vagyok és a szakosodás előtt állok. Igazad van gimnáziumba járok, de úgy gondolom, hogy itt is nagyon sok fontos döntést kell meghozni, lényegében már a fakultáció kiválasztása is az, mert ha valaki biosz-kémiát választ lényegében aláírja azt hogy orvosnak készül. Szeretnék felkészült lenni, és olvasgatok itt-ott, ezt-azt, azért mert többet jelenleg nem igazán tehetek.
2020. szept. 23. 11:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én fogorvos vagyok, de eredetileg általános orvos szerettem volna lenni, anesztes pl. A véletlenek miatt lettem fogorvos. Mikor az egyetemen csücsültem, de diplomázás utáni első évben is gyakran eszembe jutott, hogy mi lett volna, ha általános orvosira mentem volna mégis. Ekkor mindig azt képzeltem, hogy kicsit bánom.

Most viszont teljesen fordítva gondolom. Ahogy látom az AOK-t végzett barátaimat, a munkájukat, a stresszt, az ehhez társuló (hozzám képest) jóval alacsonyabb fizetést, meghintve azzal, hogy az orvosok presztízse évről évre csökken, elegendő egy gyakorin feltett kérdés és máris felülírja Átlag Gizi az orvos által gondolt diagnózist, terápiát. Nem beszélve a mostani helyzetről, ha a haver azt mondja, hogy hülyeség maszkot hordani, mert a fingot is érezni gatyán keresztül (itt olvasott kérdés, szívesen belinkelem), akkor tök mindegy, hogy holmi Merkely Bélák, meg Kincses Gyulák, meg egyéb gyüttmentek mit magyaráznak, hiszen a haver mondta.

Nekem sincs ugyan kőbe vésve a munaidőm, én sem teszem le feltétlen a munkát, ha a rendelés hivatalosan véget ért. De jóval kiszámíthatóbb. Nincs ügyelet. Éjszakázás, vagy hétvége. Nem rugalmas a szabadságom az előre bejegyzett betegek miatt, de ha úri kedvem úgy diktálja, én Karácsonykor 2 hetet is pihenhetek, nincs olyan, hogy muszáj bemennem, különben nincs orvos. Itt nem nagyon hal meg senki. Vannak persze kivételek, de alapvetően egy átlagos fogorvos, ha be is néz valamit, annak egy fog látja maximum kárát (nem arra gondolok, mikor a kevésbé felkészült kolléga sorozatfoghúzást végez syncumaros betegnek, hátha elvérzik). Jóval kevesebb stressz, ami most különösen jó, hiszen babát várok. Szerintem rugalmasabban is tudom kezelni pl a terhesgondozásomat, ha váratlanul el is kell mennem, néhàny fogtömés lemondható, de mondjuk ha én lennék a kórház egyetlen anesztese (ami jelen orvoshiányban nem lehetetlen vidéken), már nem örülnének, ha emiatt műtéteket kéne halasztani (vagy leginkább én nem tudnék a saját várandósságommal, babámmal foglalkozni).

Én úgy érzem nőként, leendő anyaként jobb döntés volt a fogorvosi így utólag. Elismerem, hogy nem akkora presztízs, nem akkora tudás. De nincs is rá szükség. Aki boldog a munkájában, azt nem izgatja, hogy vannak nála fontosabb emberek.

2020. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is végül örülök, hogy gyógyszerésznek mentem, nyugis munka, és szeretem :)
2020. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Biztos, hogy a lány is úgy gondolja, hogy jó választás volt orvosira menni, amikor a szüleitől távol kellett költöznie azért a baromi jó megélhetésért? Erősen kétlem.
2020. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
7-nek: Igen, jó döntés volt, előtte is távol volt tőlünk az egyetem miatt. A szülők nem tarthatják maguknál a gyereket, és ma már a távolságok sem jelentenek gondot. Ő megtalált mindent külföldön, amit akart és mi ennek örülünk.
2020. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Én lányként mondtam ezt, nem szülőként. Nekem nem érné meg, de ha ti sose voltatok egymáshoz közel, akkor érthető, hogy elment messzire, mert volt az a pénz. Nekem nem lenne. Ha a minden, amit megtalálnék kint, nem tartalmazza a szüleimet, akkor nincs ott minden. Értékrend kérdése.
2020. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
#9 az, hogy fizikailag tavol kell lenniuk egymastol, nem azt jelenti hogy erzelmileg tavol allnak. A ketto nem ugyanaz.
2020. szept. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!