Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én és egy barátom most vagyunk...

Én és egy barátom most vagyunk nyolcadikosok és egy iskolába szerernénk menni. A Szent Margit Gimnáziumon gondolkodunk. Mi a véleményetek róla? És a diákmisére be kell járni úgy hogy nem vagyunk katolikusok? Ésaki nem hivő annak kell hittanra járni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 24. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk Pécsen, aki katolikus suliba jár, mindegy hogy általános vagy gimi, be kell járni hittanra és a misékre. Ha nem vagytok katolikusok, szerintem fel sem vesznek.
2020. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én jártam katolikus gimibe, nem volt feltétel, hogy valaki az legyen. Miséken részt kellett venni és természetesen hittan óra is kötelező volt.

Katolikus iskolában nincs olyan, hogy választhatsz hittan és etika között.

2020. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jártam oda, igen, kötelező. Katolikus iskola, miért ne lenne az?


(Nálunk volt olyan lány aki nem volt elsőáldozó, na annak gyorsított ütem elintézték h lehessen.)


A hittan órákat pedig elég komolyan veszik. Mivel alapítványi iskola, benne van a tanrendjében, nem lóghatod el... szép is lenne. Én sem akartam bejárni, sokkal "magasabb" szintű oktatás volt az az előtti sulimban (értsd: már "alap" hittan helyet egyháztörit és jogot vettünk), de nekem sem engedték, h ne járjak be, úgyhogy szépen be kellett ülnöm az elemi órákra... :P


Az Veni sancte, és a Tedeum (szintén misék) nyitja és zárja a tanévet.

2020. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
61%
Kérlek szépen ne menjél oda. De komolyan. Nem olyan "belülről"mint kívülről. A misék és a Hittan is kötelező.
2020. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon jó suli, kevés mise van heti 2 hittan szvl nem rossz
2021. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos egyetértek a négyessel, oda járok nagyon rossz. Ha van kérdésed kérdezz nyugodtan.
2021. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

3-4 kotelezo mise van evenkent; a protestansoknak vagy mas vallasuaknak az sem kotelezo. Hittan csak a katolikusoknak kotelezo; a tobbieknek etika van.

semmilyen "gyorsitott" elsoaldozas, vagy bermalkozas nincs. Nagyon jo iskola!

2021. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7) oda járok és a más vllásúaknak is van ugyanúgy kötelező mise és hittan óra, hülyeségeket beszélsz.. és nem egyáltalán nem jó iskola nem ajánlom... hatos vagyok
2021. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8as oda jarok és katolikus vagyok évente par mise kötelező, amiből csak az évnyitó es az évzáró kötelező a többi vallásúaknak.

A protestansoknak szokott lenni istentissztelet és szentségimádás azt hiszem...

2021. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!