Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen hatékony,gyors tanulási...

Milyen hatékony,gyors tanulási praktikákat ismertek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék,nektek hogyan sikerül a középiskolai tanulnivalókkal boldogulni. Van e valami hatékony, bevált trükkötök, tanácsotok,hogy gyorsan, és hosszú távra hogyan tudnék tanulni...

2020. szept. 26. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az segített ha figyeltem órán (amit csak akkor tudtam megoldani ha a padba raktam a telefont és kikapcsoltam a netet) + mellette otthom hangosan felolvasva tanultam. Ott is el kellett raknom a telefont, mert ha asztalon maradt, akkor tuti elkezdtem nézegetni, főleg ha láttam hogy keresnek is.

Középsuliban néha átolvasni se kellett, egyetemen ugyanezt csináltam és most is emlékszem az első féléves tanultakra.

Nekem fontos volt az is hogy ne utolsó utáni pillanatban nyomjak le sokat, hanem inkább mikor volt egy kis időm, kényelmesen 1-2 heti anyagot tanulni, aztán tz-re, zh-ra kb csak átfutnon kellett.

2020. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Learning by doing. Amint konkrétan műveleteket végzel egy valamilyen tudással, szinte azonnal megragad. Sokan húzgálják ki az anyagot meg jegyzetelgetnek, ami alapvetően nem rossz, de amíg ezerszer elolvasod, addig más a felénél megtanulja. Feladatokat oldani, amihez az adott tudás kell vagy tanárként szemlélni az anyagot, aki meg akarj tanítani másoknak, sokkal hatékonyabb. Kérdeseket találni az anyaggal kapcsolatban és keresni rá a választ, szintén hatékony.


Illetve érdemes nem pániktanulni, hanem 1-1 órát akkor is, mikor nem muszáj, de rá tudsz hangolódni.

2020. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
75%

1. Én szerintem, evés után egy órával kezd el és szellőztess ki az előtt egy 2o perccel kb. 5 percet. Oldd meg a gondjaidat és lehetőleg legyen csend.

2. Olvasd át figyelmesen, nézz videókat, oldj feladatokat.

3.Ajánlom ha van lehetőséged kint tanulj, de előtte fuss néhány kört vagy sétálj egyet.

2020. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!