Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joggal kapcsolatos olvasmányok...

Joggal kapcsolatos olvasmányokat tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és elgondolkodtam a jogi pályán, de mivel nincs sok tudásom a pályát illetően, ezért szeretnék kicsit jobban belelátni. Persze nem olyan olvasmányokra gondoltam, ami csak olyan szakkifejezésekből áll, amit csak egy jogi területen dolgozó ért, hanem ami kicsit ilyen "átlagember barát" olvasmány, már ha persze van ilyen a témával kapcsolatban.

2020. szept. 27. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alaptorveny
2020. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Római jog
2020. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem olvass jogi krimiket, vagy regényeket.
2020. szept. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sjsjyj válasza:
57%
Én meg 18evesen se értem ezeket...
2020. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz, mert nincs ilyen, amire vágysz. Érdemes az Internetes Jogtudományi Enciklopédiát olvasni. Javasolom még a Lamm Vanda-féle Jogi lexikont, az Emberi Jogi Enciklopédiát, illetve kritikával az 1981-es Állam- és Jogtudományi Enciklopédiát. Lehet olvasni a Földi-Hamza Római jogot, Szilágyi Péter Jogi alaptana sem elvetendő. A hatkötetes Márkus Dezső-féle Magyar jogi lexikon máig a legjobb, de nyilván történeti értékű. Érdemes alkotmányjogi, büntetőjogi és büntető eljárásjogi polgári jogi és polgári eljárásjogi, közigazgatási és pénzügyi jogi magyarázatokat/kommentárokat/döntvénytárakat nézni. Bár azért nagyon nehéz lesz, egy másfél év a jogon kéne, hogy ezeket értsd.
2021. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!