Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt bioszra és kémiára...

Emelt bioszra és kémiára mennyi idő felkészülni?

Figyelt kérdés
A biosz nem ismeretlen de kémiát 0-ról inditanám. A képességeim jók és a jelenlegi szakomon nagyon nagy mennyiséget kell bemagolni (jog), orvosira szeretnèk átmenni.
2020. szept. 29. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

A kémiára fel kell kötni a gatyát :D Sajnos nem tudok időt mondani, mert sokmindentől függ. Ha abból indulsz ki, hogy gimiben 2 év fakt után emelteznek, akkor 2 év, de ha csak kémiár koncentrálnál, akkor 1 év is lehet szerintem. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ha most elkezded a készülést, akkor májusra sikerülhet-e, én azt mondom igen, ha van egy magántanárod, aki utat mutat. Egyedül, tankönyvekkel sem lehetetlen, de jóval nagyobb kihívás.

A kémiában a magolás nem sokat segít, biosznál meg úgy általában orvosin jól jön, csak a lényeg, hogy emlékezz, szóval értve magolj.

2020. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kémian milyen jellegu az anyag?
2020. szept. 29. 21:25
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Van elmélet, is számolás is. Ha 1 év alatt akarod megtanulni ezt a kettőt, na akkor az szinte lehetetlen. Ha minden nap mindkét tantárgyat legalább 6 órán keresztül tanulod, és hétvégén is legalább 2 órát naponta, akkor megírhatnád normálisra. A baj az, hogy nagyon magas a ponthatár, államira igy esélytelen, még fizetősre is necces bekerülni. Az anyag a kémia tankönyv egésze, plusz még kiegészitő tankönyvek amikre gyakran hivatkozik is. Brutális
2020. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó, azért a ló túlsó oldalára sem kéne átesni. Államira esélytelen bekerülni, mégis bekerülnek az emberek... A ponthatár meg nem olyan brutál magas mint például jogon. Vidéki egyetemeken 430 ponttal simán bent vagy, SOTE-ra kell több csak (az idei év kivétel volt, a körülmények miatt nagyot csökkentek a ponthatárok).

Egyetemen egyébként 4 hét alatt heti 3#45 perccel haladva ledarálják az egész általános kémiát :D Jó, lehet, hogy feltételezik az előzetes tudást, de a lényeg az, hogy ráálljon az agyad a kémiára. Ezért nem lehet azt magolni, mert érteni kell. Aztán a szervetlen/szerves kémiában vannak már magolós részek is, ha az egyes elemek előfordulásait, felhasználását meg színét vesszük.

2020. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
400 is elég vidékre, azert nem lhet olyan vészes 4 vékony tankonyv+szamolasok:) (kemiara)
2020. szept. 29. 22:26
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem elég a 400, idén az volt, de ezt ne vedd alapul. Évek óta 420-430 között mozognak a ponthatárok.

A tankönyvek vastagságából ne vonj le semmit. Én nem értek a joghoz, csak a törihez tudom hasonlítani, amit gimiben tanultam. Ahhoz elég volt elolvasni és visszamondani az anyagot, a kémia nem ilyen. Az alapokra épül minden, aminek ülepednie kell. A számolásokkal ugyanez a helyzet. Gondolom, a híres-neves ötösöm lesz kémiából c. könyvről már hallottál. Rengeteg feladat van benne, ráadásul az érettségikben újabban szeretik kutyulni a dolgokat és rohadtul összetett feladatokat rakosgatnak bele. Úgyhogy jó az önbizalom, de ne becsüld le. Én azt javaslom, kezdd mihamarabb és meglátod, hogy haladsz.

Még egy tipp: ha tudsz angolul, akkor youtube-ot is ajánlom, a tankönyvek magyarázatai mellé jól jön az élőbeszéd (főleg, ha nincs tanárod).

2020. szept. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves #4-es

napi 6 óra tanulás, és hétvégén 2 szerinted túlzás? Egyetemista a kérdező, szerintem ennél jóval durvábbakat tol, pedig neki nem 5-ösre kell produkálnia a jegyeit.

A probléma ott kezdődik, hogy egy jog nem hasonlitható össze egy orvosival, még pontszám szinten sem. Én mérnökinformatikára járok(utolsó évem), és elég jó pontokkal vettek fel államira. Igaz, hogy felvettek volna orvosira a pontjaim alapján, de másféle tárgyakból. Nekem 460-at nem volt gond kitermelni matekból meg informatikából, de bioszból vagy kémiából nem értem volna el közép szinten sem a kettest. Jelen esetben kémiából a kérdező hasonló helyzetben van, az emelt érettségi egyik tárgyból sem vicc, nemhogy egy olyanból, amit eddig egyáltalán nem tanult. Nem véletlenül nem egy év ezeket megtanulni.

Az meg hogy ledarálják 4 hét alatt az gimis anyagot egyetemeken az igaz,és mennyi is esik ki? Nálunk 2/3-a az embereknek csak az első évben. Meg heti 4*35 perc alatt a TANÁR darálja le az anyagot, aki jópár éve már tanít, a diákok hazamennek, és pluszban még tanulnak. És ez egy tárgy, aminek minden kérdése pontot ér, a nem megbukás nem elég, és van mellette biológia. Igenis most egy egész komoly szívórollerre ült fel a kérdező, vegye csak komolyan, az esélyek nem kedveznek.

2020. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell ijesztgetni a kérdezőt. Egyetemistának egy nehezebb féléves tárgya annyi anyagból áll, mint egy emelt kémia vagy emelt biosz (persze ez szak függő). És közben nem csak ez a két tárgy van, hanem többire is tanulni kell közben. Ha valaki azt mondja, hogy egy emelt érettségire egy év kevés, az vagy nem egyetemista vagy nem jár egy nehéz egyetemre, mert az emelt érettségi anyaga egy félév alatt megtanulható. Mivel 2020 van, még magántanár se kell, mert minden elérhető online (ha tudsz angolul, de magyarul is sok jó anyag van).


Nem azt mondom, hogy nem nehéz az emelt kémia vagy biosz, mert kegyetlen nehéz, de megtanulni még ötösre sem lehetetlen. Mivel alapból a 9.-10. osztály anyagát két hét alatt belehet darálni és 1 hét gyakorlással el lehet mélyíteni is ezt a tudást. Onnantól kezdve már minden csak egy komplexebb téma, ami egy alap tudásra épít, szóval ha van alapod, akkor nem lesz gond a megtanulással/megértéssel, inkább a mennyiség lesz baj.


Nyílván nehezítő tényező, ha valaki utálja az adott anyagot, azt fejben kell leküzdeni és egyén függő, hogy mennyire befolyásolja majd. Viszont a nulla matek ismeret sem jelenthet gondot, mert kémiában nincs hard matek, még emelt szinten sem, maximum a megértést hátráltathatja.


Szóval ne aggódj, garantáltan sikerülni fog:) főleg egy jog szakon tanulónak, nem lesz nehézség:D

2020. szept. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem és nem. 2 hát alatt nem lehet bedarálni. Az órai anyag egy részében egyezik az emelt kémia részével- de nem az egész részével. Ha igazad lenne, akkor aki beletesz 3 hét tanulást, az 5-ösre megcsinálná az emelt kémiát, de van, aki megbuki, és elég sokan vannak, akik 2-esre, 3-asra teljesitenek. Egyetemen is- meg-buk-nak. Nagyon jó informatikus vagyok, ez nem ad rögtön képességet, hogy pl a vegyészmérnök is menni fog, pedig több köze van mint a joghoz.

Megtanulható az egyetemistáknak is 3 hét alatt az anyag, de ők már letették az emelt érettségit. Kérdezőnk 0-ról indul, ledarálhatod neki 3 hét alatt, de a nevén kivül nem tudna más leirni a papirra. Hiába a jog, nehézség lesz, de durván.

Érdekes hogy csak utólag fitymálja le mindenki az érettségit, de amikor ott kellett lenni előtte, mindenki hogy be volt tojva. De utólag már mindenki a kisujjából rázná ki.

Mérnökinfón vagyok, elég jó matek jegyeim vannak, de nem mondanám hogy ilyen meg olyan egyszerű volt a matek érettségi. Sőt, megkockáztatnám, hogy 3 hét rákészülés után nem tudnám megírni 5-ösre. Ez van, kiterjedő, nagy anyag, ráadásul 2 tárgy, mindent bele kell adni, amit csak tudsz, mert mégegyszer mondom- a pontokat gyűjtöd, ha 2 ponttal csúszol le, akkor is lecsúszol.

2020. szept. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Így van. Az általános kémia olyan tömény, hogy ülepednie kell. Én tudom a legjobban, mert beleestem abba a hibába, hogy napról-napra szépen haladtam. Elmondani el tudtam azt, ami le volt írva a mozaikos könyvben, és amikor elkezdtem a szervetlen kémiát, azt is pont így, logika nélkül tanultam. Aztán persze rájöttem a végére, hogy basszus, fele időbe telt volna a készülés, ha megértettem volna az általános kémiát. Persze most egyetemen, darálják ezerrel, de a többség emelt kémiával jött (a fizikásokat nem irigylem), így szinte felüdülés hallgatni, plusz azért vannak szösszenetek is, amik újak.


Amúgy utólag minden könnyű, de szerintem sokan az orvosi kémia ellenére nem valószínű, hogy megint írnának egy ötöst a kémiaérettségin.

2020. szept. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!