Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt bioszra és kémiára...

Emelt bioszra és kémiára mennyi idő felkészülni?

Figyelt kérdés
A biosz nem ismeretlen de kémiát 0-ról inditanám. A képességeim jók és a jelenlegi szakomon nagyon nagy mennyiséget kell bemagolni (jog), orvosira szeretnèk átmenni.
2020. szept. 29. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem kell ijesztegetni a kérdezőt!

Én szintén szakot váltottam, az előzőt otthagytam előbb, tehát tudtam csak az emeltekre koncentrálni. Január elején kezdtem és májusban 458 pontot "kapartam" össze. Igen, fegyelmezetten, sokat tanultam, de nem haltam bele a tanulásba. Ez nem órára / kg-ra megy.

Kémiából a Mozaikos érettségi felkészítő elég, biológiából viszont az évfolyamos külön kötetek a jobbak. Kémia számolásokhoz jó a Villányi: Ötösöm lesz..., de csak a legnehezebb feladatai érnek fel az érettségihez. Biológia ismétlésnek jó a Nagy Etele-féle összefoglaló, és töltsd le valahonnan a kémia kísérletek leírását. És nézz bele a régebbi feladatsorokba. Ennyi. Én áprilisig osztottam be az anyagot, utána már csak ismételtem.

2020. szept. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Jah, persze, ne etess már minket kérlek, a te hatalmas agyadtól, meg a nyilvánvaló kamuktól kímélj meg.

Szakot váltottál, de honnan hova? A jogról az orvosira nem gondolod hogy egy kicsit élesebb váltás, mint mondjuk vegyészmérnökről orvosira? Kerek-perec kimondta hogy 0-ról inditja a kémiát. Megkockáztatom jog szakon pedig nem a biológia példatárat forgatta, úgyhogy az a tudása is eltűnt bioszból ami volt.

Elit gimnáziumba járta, a Szent Istvánba, és több barátom is vagy orvosira ment, vagy vegyészre. Úgy, hogy egy elit iskolának a kémia, meg biosz faktjára jártak, és ők már az érettségit megelőző évben kezdték a felkészülést. Márciusra értek oda, hogy csak ismételnek, meg feladatokat megoldogatnak, és képzeld, nem mindegyikőjük érte el azt a bizonyos 458 pontot.

Szóval vagy hazudsz, vagy hazudsz. Te vagy az az ember, aki a társaságban a legjobban hangoztatja hogy nem tanult, és tökre leszarta, de 5-öst ír, Csakhogy mindenki tudja hogy végig stréberkedtél, és szanaszét tanultad az agyadat. Nincs olyan hogy te nulláról erölködés nélkül rövid időn belül megtanulsz. Vagy már előtte tudtad és tanultad a kémiát, de akkor meg minek szólsz hozzá? Nem mérvadó a véleményed. A te fajtádat utálom a legjobban, aki utólag mindig olyan ügyes meg okos volt, meg mondja hogy minden milyen könnyű, hagyjad már magad, mindenki tudja hogy csak nagy a szád. Láttuk, nagyon ügyeske meg okoska vagy, de most nem jön a tanár megsimizni a fejed, felnőttél, kezeld felnőttként a dolgokat.


Tehát nem, nem tudod 4 hónap alatt LoL-ozva meg kocsmázva megírni 5-ösre a kémia+biosz kombót. Ha nincs tanárod akkor necces lesz, mert nem mondja meg senki, hogy kellene tanulni, meg mit.

2020. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11 12-nek: csak hogy tudd: gazdasági szakról mentem orvosira. Nyelvtagozatos gimibe jártam, igaz, az TOP10-es volt Pesten, és igaz, mindig megvolt a 4-5 bioszból és kémiából is. De ugye kémiát pl. csak 10-ig tanultam, szóval pár év azért kimaradt. És mint mondtam, abban az 5 hónapban volt időm csak a 2 emelttel foglalkozni. Ha már egy egyetemen végigcsináltál pár vizsgaidőszakot, akkor már nem olyan nagy szám 2 emelt, főként, hogy a biológia emelt az egyik legkönnyebb az emeltek közül. (Mondjuk a kémia tényleg húzós, de hát a jogon is rengeteg az anyag.)

És igen, van, aki több évig próbálkozik, van, akinek sosem sikerül, és van, aki a 280 pontot sem hozza össze, de ettől még nem kell úgy tenni, mintha a 2 emelt valami különösebb agysebészet lenne. Amúgy nem is vagyok akkora koponya, nálam sokkal "zsenibb" évfolyamtársaim is vannak. Tisztességgel helytállok, de ennyi, semmi extra.

De tudom, itt csak az számít "menőnek", ha sír az ember, hogy milyen eget rengetően nehéz minden...

2020. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont ebben reménykedtem én is, hogy ha gyakorlott tanuló vagyok menni fog. Plusz az érettségik csak tipusfeladatok alapjan vannak, azert orvosira bejutni nem a lenyeg a szakban hanem helyt kell allni:)
2020. szept. 30. 14:01
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Meőnek, hát te agyilag zokni vagy. Kissebségi komplexusod van, mert a zseni osztálytársaid azt látták menőnek, ha 0 tanulással 5öst irsz (ami nem létezik) és lestréberezik azt aki sokat tanul. Elmondom neked, ha még mindig a gimiben éreznéd magad: Senki a jó életben nem néz téged felnőttkorban már strébernek, ha sok energiát fektetsz valamibe. Már csak a te gondolkodásod ilyen a közegedben, egyetemen vagy b*sszameg, hadd tanuld már nap-estig azt ami érdekel, ami elvileg a jövőd.

Nem agysebészet, vicces hogy ezt mondod egy olyannak aki orvosira készül, nem látod az iróniát? Ebből lesz az agysebészet, az agysebészet itt kezdődik. És mivel magyaráznád azt a több ezer diákot, aki nem kapart össze 458 pontot, de kémia faktos, meg biosz faktos volt, és éveket készült ISKOLÁBAN tehát nem magától? Az mind fogykos? Vagy ők mind szartak bele, és egyikőjük se tett bele 2 év alatt olyan sok energiát, mint te 5 hónap alatt. Jah, hihető. A nagy mocskos habos lónak a f*szát. Hazudozó mániákus is g*ci vagy, ennyi. Egyetemen végigcsináltam már 6 vizsgaidőszakot, mégse mondom, hogy akármelyik emelt érettségit akár 2-esre tudnám teljesíteni, mert nem igaz.

Mégegyszer írom de már 3-adszorra(kicsit kínos hogy az egyetemista 458 pontos tudorka fejed nem tudja feldolgozni de sebaj) az hogy jogon sok az anyag, az a kémia emeltre egy kupacba rakott lószart ér. Mert bemagolni aztán végképp nem tudod, főleg ha bioszra is készülsz. Egyszerűen ég és föld a kétféle tárgy, hogy jössz te ahhoz, hogy összehasonlitsd, ez olyan mint ha azt mondanád, hogy dehát infón is sok mindent érteni kell, nem lesz baj a magyar emelttel. A legülyébb is levágja, hogy túlzol, pont mint az 50 éves lecsúszott emberek, akik folyamatosan arról papolnak hogy márpedig az érettségi kisfing az élethez.

2020. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!