Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Karrierváltás dilemma: mi van...

Karrierváltás dilemma: mi van akkor, ha már megtanultam és csináltam, ami igazán illik hozzám, de megutáltam?

Figyelt kérdés

15 évvel ezelőtt rátapintottam arra, ami igazán nekem való, és azóta ebben is dolgoztam. Elegem lett és abbahagytam. De akármi mást nézek, semmi sem illik hozzám annyira, mint ez, amit már nem akarok csinálni. Minden karriertanácsadó és pályaválasztási oldal, teszt, tanács arról szól, hogy találd meg, ami neked való, ismerd meg önmagad, stb. Én ismerem, megtaláltam, csináltam és már hányok tőle. De mi mást csináljak? Most infomatikát tanulok, érdekel, csinálom, jól is megy, de semmi szenvedély.


Mit tehet az, aki így jár, mint én, hogy amit szeretett és igazán neki való volt, azt megutálta, más meg nem igazán neki való, de csinálja, mert valamit csinálni kell???


Ennyi? Teszem majd a dolgom élvezem nélkül napi 8-10 órában a köv. kb. 45 évben?



2020. okt. 1. 20:25
 1/5 A kérdező kommentje:
* élvezem = élvezet
2020. okt. 1. 20:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ezt másképp is nézni. Teszed a dolgodat élvezet nélkül napi 8-10 órában a következő körülbelül 45 évben és ezzel annyit keresel, hogy lehet mellette szabadidőd, amiben azt csinálod, amit szeretnél. Nagyon sokan élnek így: a munkájuk csak pénzkereset, nem szeretik és nem is érdekli őket, de abból tudják finanszírozni azt, amit szeretnek, ám egy fillért sem lehet vele keresni.
2020. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pánik, sokan kezdenek teljesen új karrierbe akár még 50 évesen is. Nézd ki, mi érdekel, és kezdd el tanulni. Nem könnyű, de lehet, hogy most találsz egy olyan szakmát, amit tényleg örömmel csinálsz a következő 40 év minden napján.
2020. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Nem könnyű, de lehet, hogy most találsz egy olyan szakmát, amit tényleg örömmel csinálsz a következő 40 év minden napján."


Hogyan keressem?

2020. okt. 1. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez szerencse kérdése is. Egyesek már 18 évesen tudják, mások meg csak hiszik, hogy tudják.

Én is így voltam. Én nyelvszakon voltam, mert az érdekelt és meg voltam győződve, hogy műfordító akarok lenni és az leszek. Nekem az segített a pályaváltásban, hogy a különféle diákmunkák rálátát adtak arra, hogy mit szeretek és mit nem. Például pénztároskodni nem szerettem, ami nem is lepett meg, de legalább megtapasztaltam, hogy milyen. De ami meg meglepett az az, hogy az irodai környezetet sem csíptem. Pár hetes diákmunka volt és akkor azt mondtam, hogy hát ez rohadt unalmas meg semmi izgalom nincs benne. Azért a fordítók is irodai környezetben dolgoznak. Persze az is hozzátartozik a váltáshoz, hogy a szakomat sem láttam különösen érdekfeszítőne, vagy akár értelmet sem láttam benne.

Ezzel párhuzamosan meg egyre olyan foglalkozások felé kacsintgattam, amiből a társadalom tényleg nagyon profitál, önzés nélküli segítséget kap, valami olyan, ahol tényleg büszke tudok magamra lenni, hogy tettem valamit.

Na így jött ki az orvosi. Jó pár évvel gimi után. És a vicc az, hogy sosem gondoltam erre a szakmára.


Neked is azt javaslom, hogy tágítsd az érdeklődési körödet. Persze én is csináltam annó ilyen teszteket, de hát mivel a kémiához nem sok közöm volt, nyílván az ilyen "szeretnék laboraóriumban dolgozni" és társai kapásból ki lettek lőve. De mikor meg elkezdtem készülni az érettségire akkor meg előjött belőlem, hogy "basszus hát ez gyönyörű" :D


Szóvak tanács: ha nem akarsz informatikus lenni, akkor válts. Találd ki, hogy milen körülmények közt, milyen beosztásban, mennyire helyhez kötötten akarsz dolgozni. Ezek is fontosak. Nyílván az is számít, hogy mi érdekel, de ne csak ebbők indulj ki, mert a cél szentesíti az eszközt :)

2020. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!