Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki tett már innen szakmai...

Aki tett már innen szakmai informatika érettségit tényleg annyira nehéz mint mondják? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Emelt szintű informatika érettségihez képest tényleg nehezebb? Mire kell odafigyelni? Programozástól és HTML-től félek nagyon s többi megy aránylag. A cél túlélés vagy 3-as lenne igaz jegyek alapján vagy 4-5-ös lettem minden évben de tudásban nem érzem magam ott. (Programozásból a többi infós tantárgy jól megy. Csak ugye érettséginél egybe megy minden.)

2020. okt. 1. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Közismeretira infóra hamarabb fel lehet készülni szembe egy a szakmaira és a szakmait rendszeresebben változtatják tematikaliak én a tavalyiban például ospf protokoll kellett már és nem a rip.


Nyilván ha az elmúlt két évben oda tettet magadat, akkor kihozott az a szép eredményt. Persze érdemes azt otthon programozás megtolni, mert lehet hogy adott nyelven van beépített függvények, amikkel le lehet rövidtenni készítési idő. (vagy C#-ban LING) A html még talán a legkönnyebb mindegyik közül csak régebben tanultatt. Igaz? Gondolom, remélem nem SharePoint volt az, mint nekünk annó, de be lehet hozni. Angolul kérdések Google keresőben is sokat segíthet.



De az időbeosztás el kell eldönteni, hogy mire mennyit idő adsz, mert nincs szünet köztük és a feladatok sorrendjét is te határozt meg inkább. FONTOS ne blokkol le egyik feladatnál se, vissza rázodni nehéz lesz adott feladatba akkor már (programozás). Néz rá érettségi feladatokra az oktatási hivatal oldalán, ha nem tudtatt hogy van ilyen esetleg.


Aludt ki magadat szépen pláne az érettségi elött és közben is. Le fogsz fáradtni szépen a végére a feladatoknak és nem a közepén remélhetőleg.(Én késtem 5 percet inforol)


Egy ELTE proginfós

2020. okt. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok

A túlélés meg van a hálózattal az biztos, 40 pont az 33% érettségin. Szóbeli tételeket hamarabb szeretbe a tanártol vagy volt felsöstől, mert az elkallódothat mint nálunk pláne ha javítani kell. Nyolcan buktak 24-böl nálunk az írásbelin, de szóbelivel meglett nekik is. Gyenge 4 meg lehet akár.

2020. okt. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tettem. Nem nehéz. Tanulj, ott a Cisco, gyakorolda HTML-t, meg a progot és meglesz. Nekem könnyen meglett, pedig utáltam.
2020. okt. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még az első

Egy hétvégi napot vagy többet áldózbe, hogy el szimulált érettségi írsz vagyis idő beosztást tartva megcsinálott a előző érettségiket (tudott te az újabbat fogott meg írni mert én is újabbat írtam már, de gyakorló feladatnak nagyon is jók a régiek is, fontos tudni hol már az újabb módszert kell alkalmazni pl nem rip hanem ospf vagy statikus) vagy a meg a mintákat. Végén javítókulccsal ki is tudott javítani, láthatott hogy mire adnak pontokat. Ezzel fel tudott mérni hogy mennyire megy ez neket. Volt egy live is youtube-on az egyik feladatsorból infós tanároktól is (járvány miatt).

2020. okt. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Programozásból mi Javaban programozunk és az érettségin az is lesz. HTML-t vettük már mindkét féle képpen de az parancsokkal nem ment annyira, igaz most hallottam, hogy ez évtől lehet az Atom nevű programmal csinálni, nem tudom ez mit takar mivel ebben az evben még nem volt de gondolom meg van a HTML alap váza. Mi eddig Notepaddal csináltuk.
2020. okt. 2. 07:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Atom egy kódszerkeztő, mint a notepad az úgyis megválasztott, hogy miben írott meg html még a többit, majd a érettségi jelentkezéskor lesz egy software lista, amiből lehet válogatni. Gondolom valamelyik tanár lehet Atomban tanítana. Nálunk Atom, VS Code, Brackets és Sublime Textben is tanítottak sok tanár váltás miatt. Tanár valamelyiket preferálja.
2020. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 6-osvagyok.

Nem tudom, hogy notepad++ van e olyan, hogy elkezdett a nyitó tagat ír és elkezdi felsorolni, hogy ez lenne még az lehet alatt és a tagban továbbiak. Atomban biztos van ilyen még bal oldal láthatók a mappa szerkezet, amelyik mappát nyitottat meg. Igaz én VS Code-t használok ahol tag nyitás nélkül leírom ezt, hogy html:5 és nem kell megírnom a head, body-t már.

2020. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 6-os vagyok

Auto-completion gondoltam.

2020. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!