Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként albérletben...

Egyetemistaként albérletben mennyiből lehet megélni?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre, kereskedelem és marketing szakra szeretnék. Egy szobát bérelnék kb 65-80 ezerért, hétvégente otthonról vinnék egy pár napi ennivalót. Bérletet meg a többi ennivalót fizetném még, a tankönyveket és a többi sulis cuccot, meg hetente 2x 3x beülnék kávézni, meg max havonta egyszer egy buli. Így nagyjából mennyiből jönnék ki? Mennyiből lehet Pesten egyetemistaként megélni?

És ha esetleg valaki ilyen szakon van vagy volt, heti kettő hétköznap 4 órákat, meg egy hétvége mellett tudnék tanulni? 19/l



2020. okt. 2. 20:37
A kérdező szavazást indított:
100-110 ezer
120-130 ezer
140-150 ezer
160-170 ezer
180-190 ezer
200 ezer felett
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Alsó hangon 120-140 ezer forintból kijönnél egy hónapban, de akkor nagyon-nagyon tudatosan kellene költekezned (ha és amennyiben szobát bérelsz és a szüleid feltöltik a hűtődet hetente). Ne becsüld alá az élelmiszerekre és egyéb háztartási kellékekre szánt rész arányát se (bizonyára te is észre vetted, hogy elszálltak az árak).


Szüleid mennyire szállnának bele a költségekbe?


Diákmunkával mindenképpen tervez. De ez úgyis egyetem és órarend függő lesz, hogy bele fér e neked az egyetem melletti munka.

2020. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Én 30-40 et fizetek az albiért. Saját szoba + rezsi 1/3 része. Télen szokott 40 lenni a fűtés miatt. Hetente olyan 15-20K megy el mindenre
2020. okt. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1

Nem csak otthonról vinnék ennivalót, de kb a hét feléig elég lenne.

Szüleim havonta 30-40 ezerrel szálnának bele, második félévtől kb 40 ezer lenne a tanulmányi ösztöndíjam, és emelett még természeteseb diákmunkáznék. Azzal kb 50-70 ezret tudnék összeszedni.

2020. okt. 3. 08:05
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

1es vagyok.


Azért ne a (nem létező) tanulmányi ösztöndíjra építsd a költségvetésed. :)


Tudod kik kapnak tanulmányi ösztöndíjjat az egyetemen?


Akiknek van idejük tanulni. Ha te dolgozni szetetnél és dolgoznod is kell majd, akkor nyílván annyival kevesebb időd lesz majd tanulni és az átlagod is annyival rosszabb lesz.


Ezt tapasztalatból írom, mert én folyamatosan dolgozom egyetem mellett (20-24 órát) és a helyzet az, hogy a munka miatt nem tudok olyan jó lenni, hogy 4,2 vagy 4,5-ös átlagom legyen (szintén közgáz). A közgázon (legyen az bárhol az országban), mindig sokat kell teljesíteni egy kis támogatásért.


Ha a szüleid CSAK 30-40 ezerrel támogatnának havonta, akkor inkább kollégiumon gondolkodj és ne szoba bérlésen.


Nagyon kevés.

2020. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1

A tanulmanyi ösztöndíjra nem kell pályázni, vagyis az átlagom alapján biztos lesz. És szerencsére ahova szeretnék menni, ott nagyon jók az ösztöndíjak, egy 4- es átlagra adnak 40 ezret havonta. Mellé meg még van egy csomó pályázható ösztöndíj.

Azt semmikép sem akarom, hogy a munka a tanulás rovására menjen, ugyhogy ha látom hogy a kettő nem megy együtt akkor megyek majd kollegiumba, vagy egy kicsit messzebb rokonokhoz. Bár a kollégiumot semmiképp sem szeretném, csak utolsó utáni lehetőség.

Én heti kettő délutant terveztem csak dolgozni, meg kéthetente egy hétvégét, remélhetőleg ez nem megy még a tanulás rovására.

2020. okt. 3. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Már most látod az átlagodat, amikor még el se kezdted az egyetemet? :)


Nem kötözködésből. De mindenki úgy indul neki, hogy neki majd jó átlaga lesz, meg 40 ezres ösztöndíjja (aztán mégse).


Aztán meg az egyetemen előfordul, hogy össze-vissza vannak az óráid és máris nem tudsz hétköznap dolgozni.


De majd úgyis meglátod jövőre, hogy megy ez a valóságban.


A kérdésedre viszont választ kaptál. Leírtam, hogy amit terveztek a szüleiddel, az kevés lesz a fővárosba.

2020. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 félévben nincs tanulmányi ösztöndíj mivel még átlagos sincs. Bummm


Aztán elég h 1 tárgy nem sikerül, egy tanár megszívat, egy vizsga valamiért nem megy pl. matek miatt, jog miatt akkor nem lesz meg a jó átlag.


Az átlagra adott pénz attól függ mennyi tanulónak van jó átlaga a szakon. Ha adott félévben nagyon sok tanulónak van jó átlaga akkor sokkal kevesebb lesz, mint 40ezer. Mert van egy adott összeg és azt osztják el, adott átlagú tanulók között.


Ha az albérletben nem jössz ki a bérlő társakkal vagy a tulaj úgy dönt, h eladja a lakást vagy beköltözik valami rokona. Az is benne van, h bukod a kauciót és kereshetsz másik lakást.


A kitűzött átlagért lesz olyan félév amikor 3-5x annyit kellene tanulnod, mint amit most a fejedben elképzelsz.

2020. okt. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 félévben nincs tanulmányi ösztöndíj mivel még átlagod sincs. Bummm
2020. okt. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8

igen,tudom, akkor a nyári diákmunkás pénzemből pótolnám ki.

2020. okt. 17. 09:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Szociális támogatást lehet igényelni. Károlin pl 40 ezret simán adnak. Ezenfelül még ösztöndíj, ez átlagfüggő és ott a diákhitel is, plussz egy csomó más ösztöndíj. Városi, alapítványi, banki..stb Havonta 250-300 összejöhet simán, ha jó vagy
2020. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!