Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rengeteget tanulok és mégis,...

Rengeteget tanulok és mégis, sosem voltak még ennyire rosszak a jegyeim?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 11.-et, egészen idáig jó tanuló voltam, tartottam a 4.6-os átlagot. Így 6 hónap után nehezen rázódtam vissza az iskolába, nem is igazán volt kedvem a sulihoz. Viszont ettől függetlenül sikerült motiváltnak lennem és tanulnom. Az olyan tantárgyakból amik számomra fontosak ( töri, magyar, nyelvtan, matek, emelt biosz és emelt kémia ) rendszeresen tanulok. Nem csak dolgozat előtt 1-2 nappal. Hanem már ,ha még aznap nem is, de hétvégén megtanulom mindegyikből az anyagot, hogy dolgozat előtt elég legyen felfrissíteni. És mégis, töriből 4-est írtam, ami alapvetően jó, csak ha azt veszem, hogy mennyit tanultam rá, akkor rossz. Matekból pedig 2-est. Ez az egyetlen tantárgy a felsoroltak közül, amivel évek óta szenvedek. Őszintén kicsit el is engedtem már ezt a tantárgyat, elég ha a másik 5 tantárgyból sikerül 5-ösnek lennem. És ez is a célom, mégis...Viszont amiért most ezt a monológot írom, az a biosz témazáró. Mivel nekem ez az egyik faktos tantárgyam, erre 2x annyit készülök, mint bármely másik tantárgyra. Több forrásból, már a dolgozat előtt 1 héttel elkezdtem intenzíven tanulni. De tényleg, már fejfájásig tanultam, és úgy is éreztem, hogy tudom az anyagot. És 3-as lett. Most már egy ideje sírdogálok emiatt, mert pontosan tudom, hogy mennyi időmet és energiámat belefektettem és a jegyemen ez nem látszik.

Az a kis motivációm, ami pedig szeptember elején volt, mostanra teljesen eltűnt. És még csak 1 hónapja van iskola. Eddig volt kedvem leülni tanulni, mert láttam magam előtt, hogy 5-ösek lesznek a dolgozataim, és akkor megérte tanulni. De nem 5-ösek a dogáim. És már teljesen elment a kedvem a tanulástól.

Jelenleg az életkedvem is a padlón van. Fogalmam sincs mihez kezdjek magammal. Eddig nem volt semmi gondom a tanulással, fele ennyit sem tanultam és úgy volt 4.6-os az átlagom.

Igazából nem tudom hol itt a kérdés. Csak le szerettem volna írni ezt, és valamilyen szinten meg is érte, mert a sírást legalább abbahagytam.

Mostanában egyre többe gondolok arra, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha ennek vége lenne. Régen féltem a haláltól, hiszen olyan fiatal vagyok még, szinte nem éltem semmit. De most már nem csak, hogy nem bánnám, ha valahogy meghalnék, sokszor kívánom is, hogy bárcsak történne velem egy baleset. És ez megijeszt. Régen mindig mosolygós, vidám voltam, de az utóbbi pár hónapban hetente vannak depresszív gondolataim.

Köszönöm, ha elolvastad.



2020. okt. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Engedd el a kiemelkedést. Amikor még én tanultam volt tárgyi tudás, nemcsak seggnyalás. Ma lehetsz bármilyen hülye, ha seggnyaló vagy kiváló leszel, vagy, ha lefekszel egy tanároddal. Ilyet is sokat tapasztalni manapság.
2020. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha megnézed a világban statisztika szerint sokkal több a sikeres emberek közül az aki nem végzett felső fokú tanulmányokat!

Nagyon de nagyon büszke lehetsz magadra, hogy eddig is olyan szép átlagod volt!

Mindenki hibázik! És jó az ha hibázól, mert abból tanulsz a legjobban. Lett egy 3-asod? Lett egy 2-esed? Na és?? Ne engedd, hogy a jegyek alapján itéljen meg valaki és az alapján ne itéld a teljesítményed!

Lehet az is, hogy legbelül már nem az érdekel ami.

Lehet egyszerűen az, hogy rossz forrásból készültél fel! Beszélj erről a tanároddal és mond el neki, hogy bánt ez a rossz eredmény, mert tényleg sokat készültél rá! Hidd el megfogod találni a megoldást.

Ne csak a tanulásból állj ki, hanem tölts elég időt a szórakozásra is! Ne maga a tanulás legyen az amire minden idődet fordítod!

Menj el a barátaiddal hülyéskedni. Ha nincsenek ne csüggedj egyszerűen kezd el beszélgetni mindenkivel aki szimpatikus.


Élvezd az életed és kezd el észrevenni azokat a csodálatos dolgokat amik körbevesznek téged :)

2020. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon ráparázol. Túl sokat tanulsz, nem szabad fejfájásig nyomatni. Én amúgy tényleg szinte semmit nem tanultam gimi utsó 2 évében, átlagban 3-4-es voltam, de mégis az érettségim mind kitűnő lett. Írásbelire ott se tanultam, csak szóbelire a tételeket. Nem érdemes suliban gürizni, nálunk voltak olyan dogák, amiket nem lehetett teljesíteni, szóval jobban jártál, ha leszartad. Nem tudom, nálad mi a szitu, de hidd el nem érdemes a sok szart biflázni. Azt tanuld, ami érdekel, de csak mértékkel, és pihenj sokat, játsz, kapcsolódj ki. Az agyad is jobban fog, ha kiegyensúlyozott vagy. Bedepressziózni a suli miatt nem érdemes. Hidd el, én is átéltem. A cél a jó érettségi legyen, majd a továbbtanulás.
2020. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így voltam gimiben. Nagyon fontosak voltak a jegyeim, egyszerűen nem tudtam lazábban venni. Megcsináltam négy éven keresztül hogy félévkor és év végén is mindenből 4-es, 5-ös legyek. Amikor valamelyik tárgyból egy rosszabb jegy miatt veszélybe került a négyesem, én is hasonló helyzetben voltam. Amikor leérettségiztem, utána sokkal jobb lett minden :) Érettségi után egy héttel elutaztam Mallorcára, ez volt az első repülőutam, ami megváltoztatta az egész gondolkodásomat, persze jó irányba :) Egyetemen már "csak" az volt a célom hogy átmenjek mindenből, ami első félévben még sikerült is, de második félévben már nem. Ekkor rájöttem arra, hogy itt már nem tudom megcsinálni azt amit gimiben és nem is lenne értelme. Most már sokkal lazábban veszek mindent, azért megteszek mindent amit tudok, de ha most nem akkor majd meglesz jövőre :) Sokszor volt olyan hogy elengedtem egy tárgyat, mert egyszerűen nem volt időm, amikor már egymás után kétszer két napig nem aludtam leadások miatt, valamit muszáj volt elengedni. Nekem is voltak és vannak olyan időszakaim, amikor semmi sem sikerül és olyanok is, amikor minden sikerül. Nem szabad feladni. Ezt a 2 évet még valahogy túl kell élni, utána sokkal jobb lesz Neked is :) A baleset nem biztos hogy megoldaná a helyzetedet, csak még rosszabb lenne. Nekem tavaly volt autóbalesetem, nekem nem lett semmi bajom csak az autómnak, de az az idegeskedés, utánafutkosás szerintem most pont nem hiányozna neked.
2020. okt. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!