Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan végezték el a 8 osztály...

Hogyan végezték el a 8 osztályt sokan ilyen helyesírással?

Figyelt kérdés
Döbbent vagyok egy ideje, de ma különösen sok szörnyű beírást láttam fórumokban, a legelemibb helyesírási szabályokat sem tudják rengetegen. Hogyan kaphatják meg a 8 osztályról a bizonyítványt, vagy hogyan mehetnek tovább felsőbb iskolákba ezek az emberek?

2020. okt. 3. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Sokan telorol írnak, mint most én is, és ott macerasabb javítani azt, amit a telo elront. Én se javítok ki mindent, pedig elég haklis vagyok rá én is egyébként. Ha rendes billentyűzetet használok, akkor mindig figyelek a helyesírásra, de a telo teljesen elrontja az embert, tényleg. ☹️
2020. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1, ne keverd az elírást a helyesírással.

Az, hogy melléütsz, kihagysz betűt, nem helyesírási hiba.

2020. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1/2 Nem az elírásokra gondoltam, hanem alapvető helyesírási szabályokra, ly-j, szavak egybe- vagy külön írása, mássalhangzók megkettőzése, stb., olyan égbekiáltó dolgokra, ami nagyon bántja az ember szemét.


Még annyit, hogy nem én pontoztalak le.

2020. okt. 3. 08:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a kérdezővel!
2020. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Engem is zavar, ráadásul mostanában sok időt töltöttem ilyen fórumok böngészésével és azt vettem észre, hogy az én helyesírásom is romlik
2020. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem attól romlik a helyesírásod, mert a fórumokat böngészed.

Ha valamit megtanultál, akkor helyesen is írod. Ez inkább figyelmetlenség vagy nemtörődömség ("ezeknek így is jó lesz" - szindróma).

2020. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem romlik, legalábbis magamon azt vettem észre, hogy elbizonytalanodok, mert sokszor láttam rosszul leírva az adott szót
2020. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolák nagy része úgy van, hogy inkább megadják a kettest mindenből (köztük nyelvtanból is) Devil Pistikének csak ne kelljen még egy évig látni a képét nyolcadik osztályban.

A nyolcadikos magyar központi 50 pontos, amiben ha minden szót helytelenül írnak le akkor is csak három pontot bukhat a gyerek a helyesírás miatt. Ezek után ne csodálkozz ha a hülyét is pontos j-vel írják a gyerekek!

2020. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mostanság már minden második gyerek fel van mentve nyelvtanból. Meg is látszik.
2020. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

"szavak egybe- vagy külön írása"

Az igekotot rendszeresen levalasztja a telo a szóról.

2020. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!