Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemre menjek, ha a...

Milyen egyetemre menjek, ha a technológiai fejlesztések érdekelnek?

Figyelt kérdés

10-es vagyok, és az az álmom, hogy majd felnőttként fontos szerepet töltsek be a 21. századi technológia fejlődésében. Tudom, hogy ez így túl "soknak" hangzik, de ez az irány.

A suliban reál szakon vagyok, értem a matekot, bár annyira nem köt le, mint a fizika és infó.

Egyértelműen valamilyen mérnöki szakon gondolkodom, azon belül nem tudom eldönteni. Mérnökinformatika, gépészmérnöki, villamosmérnöki?

Nem akarok egész életemben valamilyen cégnél alkalmazottként bizonyos gépek működését karbantartani, felügyelni, vagy gyárban az összeállításukkal foglalkozni. Mindenképp a fejlesztés, az új technológiák érdekelnek.



2020. okt. 4. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A három szak bármelyike tökéletes alap a céljaid megvalósításához. Hogy ki tudsz-e aztán emelkedni, nem azon múlik, pontosan mit, és hol végeztél.
2020. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A BME szerintem jó lehet neked. Abból, amit írtál, szerintem a kutatás-fejlesztés bejonne neked. Érdemes lehet utánajárni, melyik egyetemnek van cégekkel ezen a területen gyakornoki programja. Úgy tudom, a Knorr+Bremse pl szokott egyetemi hallgatókat felvenni K+F-re.
2020. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is úgy érzem, hogy ha majd belevetem magam az egyetemi életbe, és feltárulnak a lehetőségek, akkor majd könnyen megtalálom az utamat... Csak addig is el kéne dönteni valami alapján, hogy melyik szakot valasszam.:)
2020. okt. 7. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!