Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyteherautó/kamionsofőr...

Nagyteherautó/kamionsofőr állással kapcsolatban lennének kérdéseim?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz a kategóriabesorolás, amiatt bocsi.


Szóval a helyzet, hogy elgondolkodtam rajta, hogy szívesen lennék kamionsofőr... Na ettől picit bonyolultabb a helyzet, mert ilyet csak másodállásban vállalnék, ha minden jól megy (tesitanár főállás mellé) - pl. 3nap suli, 3nap vezetés. Tehát ebből következik, hogy nem nemzetközi-ben gondolkodom, csak belföld jöhet szóba. A pénz része nem nagyon izgat. Egyik kérdésem az lenne, hogy belföldön csak nagyteherautós szállítások vannak, vagy használnak itt is kamionokat? Ilyen félállásban van rá esély, hogy valahova felvesznek?


Még diák vagyok (18éves), egyetemre szeretnék menni (a tesitanári miatt), de mellette meg tudnám csinálni a jogsikat. Ez pedig a másik része, hogy még nincs jogosítványom B-kat.-ra sem, és ha megcsinálom, és úgy alakul hogy esetleg nem szeretek vezetni, nyilván hagyom az egészet - nem célom veszélyeztetni sem magam, sem másokat. Viszont ha bejön, és megy is, akkor megpróbálnám.


A tanári állás mellé kell mindenképp kiegészítés, az hogy mennyi, szinte mindegy. Szeretem a változatosságot, ezért sem szeretnék leragadni egy munka mellett - és persze irodai munkásként sem tudnám elképzelni magam, egy sofőrt pedig kellően változatos hatasok érik (jó és rossz értelemben is, ezt tudom)


Illetve érdekelnének tapasztalatok, hogy látjátok, van-e ennek így értelme, esélye stb. :)



2020. okt. 4. 14:54
 1/4 anonim válasza:
100%

Én véleményem szerint a leírt terved csak úgy kivitelezhető,ha saját gépjárművel,vállalkozóként vállalsz "beugrós" fuvart.Céget ajánlani nem tudok,de mivel a leírtak alapján a terved még távoli,ráérsz majd akkor keresgélni.

Mostanság (IS),gyorsan változik a logisztikai igények "piaca".

Vezetni egyébként valóban élmény!!! :)

2020. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másodállásban maximum nagy cégeknél van esélyed. Vagyis inkább egynél, a waberer's szemereynél. Ott is attól függően hogy hol csinálnád. Bp-en van rá esélyed, vidéki kirendeltségen kevésbé. Egyébként igen, használnak belföldön is kamionokat. De arra készülj hogy a B megszerzésétől két év mire elkezdheted az E (nehézpót) kategóriát. B után rögtön csak C-t csinálhatsz, addig azzal tudsz dolgozni esetleg.
2020. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, a jogsiknak már utánanéztem, egyik gyakoris kérdésben valaki már leírta :)

Nagyon valószínű, hogy Budapest, itt lakom, és itt is szeretnék maradni.

2020. okt. 4. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Hétvégenként (szombat-vasárnap) tudnál munkát vállalni, belföldön. Ez csak élelmiszer szállítás lehet. Szemerey. 2.5 év mire kamionra ülhetsz. C-vel lehet náluk dolgozni (pl: Győr, Bp.)
2020. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!