Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakorló klinikai laboratórium...

Gyakorló klinikai laboratóriumi asszisztens képzést megéri elvégezni?

Figyelt kérdés
Könnyen el lehet vele helyezkedni?
2020. okt. 5. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én a helyi kórház diagnosztikai laborjában dolgoztam. Ott óriási hiány volt a fiatalokból. A legtöbbje 50 körüli nő, aki laborban dolgozik, úgyhogy már odáig fajult a helyzet, hogy BSc, MSc, doktori diplomás embereket vettek fel a laborba asszisztensek helyett. Szerintem máshol is ugyanez lehet, ahol nem vette át a Synlab a helyi kórháztól. A Synlab-ba is biztosan keresnek, csak úgy hallottam ott jóval többet kell dolgozni. Maga a munka nekem túl monoton mérnök diplomával. Arról szól, hogy jönnek be minták, vannak gépek, amikkel lemérjük őket, aztán ha valami furcsaság van, akkor újra mérünk vagy megnézzük más teszttel is. Néha sikerül hematológiai betegséget diagnosztizálni, aztán elküldeni az embert hematra, de nagyjából ennyi. Ami nekem nem tetszett, hogy egyedül kell vinni 24 órás ügyeletet, aztán ha valami gond van, akkor járhatok bíróságra. Én ismerem magam annyira, hogy fáradtan nem tudok odafigyelni, úgyhogy inkább felmondtam. Igaz ez még 5 éve volt, azóta duplázták a fizetéseket, úgyhogy már talán elfogadhatóbb ez a része is. Illetve ez könnyen lehet, hogy helyi sajátosság, és máshol nem így van. Régen úgy tudom itt is ketten ügyeltek, csak fillérbaszó lett a kórház vezetése azóta.
2020. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod!
2020. okt. 5. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!