Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tavaly befizettem egy tanfolya...

R.Réka kérdése:

Tavaly befizettem egy tanfolyamra, de a vírus illetve a nyári szünet miatt elhúzták az oktatást. Az oktató nyugdíjba ment, és az iskola most azt mondja, hogy nincs a helyére másik ember, nem tudom a tanfolyamot folytatni.Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék feljelentést tenni, vagy bármit ami az ügy végére vezet. A tanfolyam díját előre kifizettem egyben! Ez több mint egy éve húzódik... Nem tudom mit kell tenni, az iskola nem segítőkész. Ügyvédhez kell menjek, vagy van erre valami más megoldás?

2020. okt. 6. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Első körben csak írj az iskolának egy levelet, hogy ha x határidőig nem fizetik vissza időarányosan a képzés árát, akkor a fogyasztóvédelmi hatósághoz, a békéltető testülethez fordulsz, és jogi lépéseket is fogsz tenni.

Ez valami cég, ami tanfolyamokat szervez?

Gondolom nem közoktatás része. De ha igen, akkor a felettes szervüknek kell jelezni, hogy szabálytalanságok vannak náluk.

2020. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy középiskola, ahol felnőtt oktatást is tartanak. Tavasz óta hetente hívogatom az igazgatót, hazudozik állandóan. Honnan tudom meg, ki a felettes szerv? Ahova fordulhatnék. Köszönöm!
2020. okt. 6. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Honlapjukon nincs fent?

Attól függ, hogy hova tartozik, hogy pontosan mi, szakgimnázium, szakközépiskola.

Nem hívogatni kell, annak nincs nyoma.

Írni kell, hogy feljelented őket. Általában ez meghozza az eredményt, anélkül, hogy valóban tenni kéne valamit.

Meg az sem lenne rossz, ha nem egyedül írnál, hanem a többi csoporttárssal közösen.

2020. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Allami kozepiskola ahol felnott oktatas van, NEM lehet fizetos.


Akkor te iskolarendszeren kivuli kepzesre jarsz es nem szakkozepbe.

Tanfolyam amugysem lehet iskolarendszeru.

Tanfolyam nem ad OKJ-t, csak tanusitvanyt. Azok a fizetosok.

Ergo azt se tudod hova jarsz. 🤣

Nem csodalom futsz a penzed utan is...

2020. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen, hasonlo jokat kivánok neked is 😉
2020. okt. 7. 07:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as jól mondja, írni kell nekik, mert azzal tudnak mit kezdeni a bíróságon. Persze nem árt ha hívogatod is mellé, csak halálosan ne fenyegesd meg :-)
2020. okt. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Irtam. Kikötöttem egy határidöt hogy addig történjen valami különben megyek jogi uton.
2020. okt. 9. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!