Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kifejtés alapján, számomra...

A kifejtés alapján, számomra jó döntés lenne halasztani, következő évben, estin kezdeni az érettségit? (hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet.


Szakiskola után lehetett eldönteni, hogy maradok és nappalin csinálom meg a 2 éves érettségit. Estire szerettem volna menni, de az csak a következő tanévtől indul, és nappali nem lesz (csak a már meglévő és idén indult osztályok maradnak).


Se óvodában, se általánosban, se egyik szakiskolában, se a mostaniban, nem voltam/vagyok osztályközösségi ember. Az osztálytársak nem piszkálnak, alapvetően a tanárokkal sincs gondom, de már utálom az egészet. Belefáradtam. Én sem vagyok idősebb a közel 20 életévemmel náluk, mégis fárasztó a hangos, telefonimádó, tiszteletlen, értetlen, olykor vadmalachoz hasonló viselkedésük (csak példaként: két fiú olykor viccből egymásnak esnek, amitől eltolják, majdnem felborítanak padot, máskor pedig, mások szórakoznak azzal, hogy egy focilabdát a teremben egymáshoz és a falhoz rúgnak). Most ráadásul itt van a covid is, és a kicsi teremben nemhogy két méterre, egy méteren jóval belül van a közelség, és rajtam és egy fiún kívül, ő se igazán már, nem hordanak maszkot. Osztályprogramok is gyakoriak, akár iskola időn belül, amire most se pénz nincs, mert rosszul állunk, se kedvem.


Meg igazából, nem is tudom, mit akarok kezdeni. Mármint oké, valamikor elvégzem a masszőr OKJ-t vagy mást, ha úgy döntök, de úgy betonbiztosan semmi. Nem tudom, mit akarok magammal. Ezt viszont, ami most megy, nem bírom. Bejárást se vittem túlzásba, eddig kb 12 napot hiányoztam, igazoltam, ebből 1 hét betegség. Mást szeretnék csinálni.


Ezért aztán, gondoltam arra, hogy ezt a tanévet kihagyom, és majd a következő évben kezdek bele újra, estin (nem mellékesen, este aktívabb vagyok). Közben próbálnék munkát keresni, néhány órásat, a közelben. Ezzel kiszakadnék egy kicsit a mókuskerékből, amit nehezen viselek el, pénzt tudnék keresni, amiből haza tudnék adni valamennyit, tudnék a saját dolgaimra költeni, és a számlámon is tudnék félretenni valamennyit, közben pedig több időm lenne magamra, mert ezalatt a néhány hónap alatt nem kéne az iskola miatt aggódni, hogy teljesítek, avagy hogy nem tudok teljesíteni. Merthogy ami most megy, nem sok értelme van, viszont érettségit szeretnék, és meg is lesz.



2020. okt. 8. 11:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!