Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem kiiratkozással/újrajelentkezéssel kapcsolatban! Szerintetek hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Nagy dilemma, kicsit hosszú is, de aki elolvassa, és esetleg segíteni tud pár szóban, annak nagyon hálás lennék.

Szóval osztatlan tanárszakos vagyok, most szeptemberben kezdtem a negyedik évem, de nem szakosodtam még, merthogy elég nagy csúszásban vagyok, viszont nem kívánom tovább folytatni ezt a szenvedést, mert kezdek már most kiégni, pedig egy percet nem dolgoztam még a szakmában, és a még hátralévő három és fél évet nagyon-nagyon hosszúnak és főleg időpocsékolásnak érzem, sőt, képtelen lennék végig csinálni.

Szóval egyrészt a kiiratkozással kapcsolatban lennék kíváncsi mindenre (amúgy az SZTE a szóban forgó egyetem), illetőleg arra gondoltam, hogy a még megmaradt állami féléveimet felhasználnám és ha lehet akár keresztfélévre is jelentkeznék valahova máshova, másmilyen szakra, mi érdekel, de legkésőbb szeptemberre, a tavaszt-nyárt pedig akkor munkával tölteném (nem vagyok válogatós). Szemezgetek igazából levelezős képzésekkel is, mert megmondom őszintén, már nem szívesen akarom az iskolával kitölteni az egész életemet, hanem dolgozni, gyűjtögetni akarok, építgetni a kis életem, a tanulást pedig csak a második helyre tenni, de persze azt is fontosnak tartom azért.

Lényeg a lényeg: Hogy kell kiiratkozni (a TO ugye most személyes nem elérhető, nem tudom ez mennyiben változtat a procedurán)? Illetve ha sikerülne vagy februárra vagy szeptemberre felvételt nyernem máshova (akár levelező szakra), akkor vissza kéne fizetnem, amit tanárszakosként felhasználtam féléveket? (Mindenki mást mond ezzel kapcsolatban, hogy most kell-e visszafizetni vagy csak le kell dolgozni stb., ami ugye amiatt lenne érdekes, ha máshova nem vennének fel.) Ja és ez lehet hülye kérdés, de ugye tanárszakosként 12+2 félévem volt azt hiszem, gondolom, ha bsc-re jelentkezem, akkor olyan mintha eredetileg 12 lett volna, mint mindenki másnak és csak azzal gazdálkodhatok?

Illetve szívesen kérdezgetnék még, aki kicsit is járatos a témában, nekem abszolút nincs a környezetemben olyan, aki tudna segíteni, ezért szívesen várok privátban is üzeneteket.


További szép napot Nektek!



2020. okt. 12. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne: [link]


Ha ennyi nem megy, hogy akarsz diplomát?

2020. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. okt. 12. 10:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!