Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tervezőgrafikus, grafikus...

Tervezőgrafikus, grafikus hallgatók! Tudnátok részletes információt adni az alkalmassági, felvételi vizsgáról? És Ti, akik már több éve tanuljátok, mennyire szeretitek a szakot? Elsősorban a PTE érdekelne.

Figyelt kérdés

Jövőre tervezőgrafika szakra fogok jelentkezni. Nagyon szeretnék a művészet ezen ágával foglalkozni, mert főként digitálisan kell benne alkotni, és kiélhetem benne a kreativitásom.

Átböngésztem az egyetem weboldalán a felvételi menetét, viszont rengeteg kérdés fogalmazódott meg bennem, amelyekre még itt sem kaptam választ más kérdések alatt, ezért is írom ki ezt a kérdést. Ha esetleg van valaki, aki akár privátban mesélne a szakról, légy szíves, ne tartsa magában!

Szeretnék minél eredményesebben felkészülni a felvételire, mert tudom, hogy átlagosan háromszoros a túljelentkezés. Sajnos a gimi alatt nem a művészeteken volt a hangsúly, viszont szabadidőmben sokat rajzolok, festek aktot, portrét - digitálisan. Nagyon érdekel a karakter dizájn, a concept art is. Tudom, így nehéz dolgom lesz bekerülni, de ezért is szeretnék minél több információt gyűjteni.

Kérdéseim a következők:

Az alkalmasságira digitálisan készült műveket/terveket lehet vinni? (a weboldalon nem említenek erről)

Milyen technikával készítettétek a műveiteket?

Milyen feladatok voltak a gyakorlati vizsgán konkrétan? Mi volt nektek az ún. kreatív feladat? Mi okozott nehézséget nektek?

Kellett festeni, vagy a technika szabadon választható volt?

Úgy olvasom, hogy a művtöris teszt része a vizsgának csak 10 pontot ér a 200-ból, viszont a szóbeli elbeszélgetés 30-at. A szóbeli is művtöris? Milyen kérdéseket kaptatok, és szerintetek mire számíthatok?

Esetleg tudnátok valamilyen tanácsot adni a felvételihez, amire mindenképp figyeljek?

És akik már erre a szakra járnak egy ideje, mik a tapasztalataitok? Szeretitek? Mennyire tartjátok nehéznek, és mi okoz nehézséget? Van szabadidőtök?


Elsősorban a PTE érdekelne, de egyébként bármelyik egyetem.

Bármilyen ezzel kapcsolatos információra kíváncsi vagyok.


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2020. okt. 12. 19:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!