Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kell vennem a piercingjeime...

Ki kell vennem a piercingjeimet ha orvosi egyetemre akarok menni?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok és jövőre a Debreceni Egyetemre akarok jelentkezni általános orvosira. Kitűnő tanuló vagyok, a kémia és a biosz megy, értem és érdekelnek is ezek a tárgyak, nem tudom fel fognak-e venni, de ha mégis, az érdekelne, hogy mennyire jelent hátrányt, ha piercingjeim vannak? (orr, szemöldök, fül) szóval eléggé látható helyeken. És szeretném tudni, hogy ott ez mennyire tolerált, megengedett elsősorban mondjuk balesetvedelmi szempontból, hogy van-e erre vonatkozó szabály, ha például ilyen vagy olyan gyakorlaton ki kell venni, vagy fertőzés veszely vagy hasonló. Másodsorban pedig amiatt, hogy ezt mennyire vennék figyelembe mondjuk a professzorok vizsgáknál, hogy esetleg az arcom alapján adnának nekem jegyet nem a tudásom alapjan? Valószínűnek tartom, hogy igy vagy úgy de ki kell majd vennem őket valami miatt, de addig is szeretném tudni pontosan milyen írott es iratlan szabályok vonatkoznak erre majd az egyetemen? Kissé extrém külsejű vagyok, de az orvoslás és a tudás felé nagyon elkötelezett es úgy látom, hogy a kettőt együtt a legtöbb ember kizartnak tartja. A "fujj piercing undorito" "" felejtsd is el" "drogos, szegyentelen utcagyerek" stb. Válaszoktól kíméljetek, egyáltalán nem vagyok kíváncsi rájuk.

2020. okt. 15. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol vannak előírások, amiket be kell tartani!

Viszont én nem tudok olyan szabályról, ami a pc-t tiltaná!

Az más kérdés, hogy bizonyos szempontok miatt - amiket te is nagyon jól összeszedve leírtál - ki kell szedni őket, mert valamilyen szinten veszélyeztethetnek!

Az, hogy egyes vizsgáztatókra milyen benyomást teszel - és az milyen formában jelenik meg - az nagyon-nagyon személyfüggő!

Nekem személy szerint nem tetszik a pc - és tök értelmetlennek tartom - de tisztellek annyira, hogy nem ez alapján ítéllek meg!

Igaz, én nagyon elfogadó vagyok - de nem én vizsgáztatok:)

Én a helyedben nem ragaszkodnék hozzá, mert több hátrányod lehet miattuk mint előnyöd...

2020. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pofára osztályozás PCtől függetlenül is lehet, attól függ, milyen a vizsgáztató.


Vizsgán én is inkább eltakarom a tetkóm, hogy ne ezen múljon :)

2020. okt. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ez egyetem, nem középsuli. Nem lesz semmilyen hátrányod miatta.
2020. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, szerintem sajnos lesz. Engem nem érdekel ki hogy néz ki, milyen pc-je van, de a tanárokat fogja érdekelni. Nem higiéniai szempontból, csak hát a professzorok régimódiak, és ők azt hirdetik, hogy viselkedjünk és öltözködjünk orvoshoz méltóan. Na ennek a nagy része egyébként nem teljesül, de vizsgára azért mindenki úgy megy, hogy az elfogadható legyen. Lányoknak nem lehet pl. műköröm, fiúknál se hiszem, hogy mindenki tolerálná a piercinget.
2020. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
4-es ez nagy általánosítás, nem minden prof régivágású.
2020. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát most hirtelen egy kivételt se tudok mondani az egyetemen, aki ne jegyezné meg a hallgatónak, hogy "kolléga, biztos kell magának az a micsoda az arcán?" Vagy hasonlót.
2020. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Úgy tűnik a piercingek kivétele lesz az egyetlen járható út, de amég lehet addig megtartom őket 😄
2020. okt. 17. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hordhatod őket nyugodtan, ha órára vagy vizsgára mész akkor meg kiveszed :)
2020. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, orvos vagyok, ez nagyon piercing függő. Az orvostársadalom egyre inkább elfogadó, de az extrém külsőt továbbra sem toleráljuk, mert félelmet ébreszthet a betegben. És őszintén a kutyát nem érdeklu, hogy te milyen fantasztikus egyedi ilyen-olyan önkifejező individuum vagy. Egy orvos nézzen ki normálisan, ebbe bele férhet piercing is, de nem túlzott mértékben.
2020. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Szió!

Van olyan csoporttársam,akinek a karjai végig vannak tetoválva. Nem egy piercinget viselő emberről tudok. Ha meg tudod oldani azt,hogy vizsgákon eltakard/kivedd,akkor semmi gondod nem lesz belőle. Nekem több lyuk van a füleimben,vizsgán csak 1-1 fülbevalót teszek be. Félek attól,hogy valakinek nem tetszik.( bár így is tudnak amúgy is pofára osztályoznak sajnos)

Emlékszem,hogy anatómia gyakorlaton vizsgaidőszak előtt pár héttel a gyakorlatvezetőnk kikérdezett minket. Az egyik lány kezét figyelte(kesztyű volt rajta),mire ő mondta:"a vizsgára leveszem"(műkörmös volt),erre a tanár:"B-re már biztos".

2020. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!