Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora átlagot kell teljesíte...

Mekkora átlagot kell teljesíteni, hogy ne soroljanak át önköltséges képzésre? (többi lent)

Figyelt kérdés

A kormányrendelet szerint a képzési területemen 3,00 súlyozott átlagot kell hozni a tanév során (gondolom akkor a két félévet együtt nézi) ahhoz, hogy ne soroljanak át önköltséges képzésre.


Ugyanakkor az egyetem vizsgaszabályzatában meg ez áll:


"A tanulmányait első évfolyamon 2012 szeptemberében megkezdő – majd ezt követően

felmenő rendszerben – állami ösztöndíjas és állami részösztöndíjas hallgatót a tanév

végén önköltséges képzésre kell átsorolni, ha az utolsó két aktív félévében nem szerezte

meg legalább az ajánlott mintatantervben előírt kreditmennyiség 50 %-át (30 kreditet)

és nem érte el az átsorolás tárgyát képező két aktív félév mindegyikében a 2.00 súlyozott tanulmányi átlagot."


Itt meg 2,00 átlagot ír, akkor most ez a mérvadó, vagy a kormányrendelet? Elégre a kormányrendelet az egy magasabb szintű jogszabály.


Persze félreértés ne essék, egyelőre nem fenyeget ilyen veszély, csak azért jó lenne biztosat tudni erről, a TO-t meg nem akarom ilyen kérdésekkel zaklatni. Ha esetleg valaki tud erről valamit, akkor bátran ossza meg velem. :D



2020. okt. 18. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kormányrendelet számít. Lehet, hogy nem a legfrissebb vizsgaszabályzatot nézted, vagy ők felejtették átírni.
2020. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan zaklasd a to-t, azért vannak hogy a hallgatóknak segítsenek. emailben tedd, hogy bizonyítékod is legyen ha mégse úgy történik (ha megtörténik) ahogy a to mondta.
2020. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem zárja ki egymást.

A két félévben legalább kettes súlyozott átlag, egész évre tekintve legalább hármas.

2020. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 tényleg, erre nem is gondoltam. Ha pl. 2-es vagyok első félévbe, másodikba meg 4-es, akkor az 3-as és tulajdonképpen mindkét kritériumnak megfelel.


Egyébként, ha átsorolnak valakit, akkor az addigi állami féléveket is kifizettetik, vagy csak onnantól kezdve fizetős?

2020. okt. 18. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!