Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt informatika érettségi?

Emelt informatika érettségi?

Figyelt kérdés

Hogyan készüljek fel az emelt érettségire?

A Word, Excel, Powerpoint feladatok nem hiszem, hogy bármiféle gondot jelentenének, viszont Pythonban szeretnék felkészülni programozásra, mivel egyszerűbbnek érzem, mint a C++-t(amit még középsuliban tanultam, de a tanár nem adta át valami pengén az anyagot), de nem tudom, hogy miből készülhetnék fel mivel egyedül tanulok.

(az alábbi könyvet: [link] ugyan előrendeltem,de a kiadási dátumot 15 naponta halasztják)

Esetleg van valakinek valami ötlete, hogy Python-t, hogy tanuljam meg úgy használni, hogy érettségin kért részeket lefedjem?

A második problémám, hogy én egyedül kezdtem el a weblapszerkesztést és mivel láttam, hogy már CSS-t az érettségi jobban támogatja, illetve egyszerűbb kezelni, ezért azt tanultam meg és a Html-en belüli ilyen-olyan formázási praktikákat inkább hanyagoltam. Most ott tartok, hogy az érettségi feladatokból a régieket nem tudom megoldani utánaolvasás nélkül, viszont a CSS-es feladatokat meg tudom oldani precízen, csak lassan.

A kérdésem itt az lenne, hogy megtanuljam, hogy egy weboldalon, hogy lehet megcsinálni a feladatokat a "bonyolultabb" Html-es módszerrel, illetve a CSS-es feladatokat, hogyan tudnám begyakorolni, hogy gyorsabb legyek(mivel a 2 érettségi feladat nem túl nagy tapasztalat)?



2020. okt. 18. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A [link] -on egész jól le vannak írva az alapok amik kellenek, emellett Youtube-on van csomó érettségi megoldás pythonban, azokból a fontosabb elemeket megtudod tanulni(file olvasás-írás,adatok tárolása, alap algoritmusok stb...).

Web feladatnál lehet külön CSS-t használni, felesleges a htmles inline cuccokkal szarakodni.

CSS-ben amik a hivatalos vizsga követelmények:


Legyen képes alkalmazni a legfontosabb CSS3 jellemzőket: color, opacity, background*, border*, margin*, padding*, overflow, display, float, z-index, rel, *width, *height, top, bottom, left, right, position, line-height, text-align, vertical-align, text-justify, text-transform, font, font-family, font-size, font-style, text-decoration, list-style*, cursor,clear, visibility, data*, letter-spacing, font-stretch).

(a *-gal jelölt elemek több jellemzőt jeleznek, pl. margin-left, margin-right).

2020. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. okt. 21. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!