Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt olyan kötelező olvasmány...

Volt olyan kötelező olvasmány középiskolában, ami nagy hatással volt rátok, pedig először kinyitni sem akartátok, de tényleg megérte elolvasni?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyik ez a könyv és miért?
2020. okt. 25. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Eleinte csak átfogalmaztam a kötelezők tartalmát az internetről, aztán gimiben elkezdtem megérteni a feladat lényegét, és elolvastam őket. Amikben pozitívan csalódtam: Franz Kafka: A per; Átváltozás, Móricz Zsigmond: Rokonok. A többi nem hagyott bennem nyomot, így nem is emlékszem rájuk
2020. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Elnézést, egyes vagyok, a miértje lemaradt: Kafka nagyon jól írt, és szépen rámutatott arra, hogy az egyén milyen idiotizmussal áll szemben, mik az emberek gyenge pontjai és mennyire el lehet lehetetleníteni valakit. Az Átváltozás például azért maradt meg, mert a család magára hagyta a főszereplőt, elkezdtek irtózni tőle. Ha belegondolsz, most is megtörténik: valaki (nem hernyóvá változik), de pl. lerokkan és akkor hagyják megrohadni egy intézetben.

A Rokonok a "rokonosságra" mutat rá. A szociban és a falukban még most is nagyon él, hogy rokonok, és akkor azon keresztül intézünk valamit, onnan hívunk segítséget, de igazából legtöbbször abba torkollik ez, hogy kihasználják egymást. Számomra tökéletesen leírta, hogy ma is mi zajlik a "rokonok" közt.

2020. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

George Orwell: 1984. Wow. Azt mindnekinek el kéne olvasnia. Jó pár éve érettségiztem, de időnként újra előveszem.

Kafka is mély benyomást tett rám, mikor olvastam, de nem szívesen olvasok tőle többet.

Az ajánlott olvasmányaink közül az Árvácskát emelném még ki Móricz Zsigmondtól. Szerintem ennyire nem sírtam még könyvön. Tragikus. De persze nagyon tetszett.

2020. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben utáltam az irodalmat, nem is volt soha az erősségem, viszont a Kafka: Az átváltozás, illetve a Gogol: A köpönyeg tetszett.
2020. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kafkától az átváltozást imádtam én is és igaz, hogy ez nem kötelező volt, de egy kiselőadásom miatt elolvastam az az Állatfarmot is, egyszerűen zseniális. Sokkoló volt megtalálni a párhuzamokat az országunk működése és a disznók kis farmja között. Ennek az olvasásélmény hatására olvastam el George Orwell másik klasszikusát, az 1984-et. A harmadik hozzászóló válaszaval teljes mértékben egyetértek, ilyen könyveket kéne olvastatniuk az Aranyvirágcserép és a Kőszívű ember fiai helyett.
2020. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!