Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Röntgen/Radiográfiai asszisztens?

Röntgen/Radiográfiai asszisztens?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy manapság milyen lehetőségek vannak röntgen asszisztensként elhelyezkedni? Érdemes elvégezni az Okjt? Van esetleg ezzel valakinek tapasztalata?

Pontosan mi tartozik a munkakörébe?

Köszönöm előre is!



2020. okt. 25. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes, mert van vele munkalehetőség itt is és külföldön is. Függ persze, hogy hol, de aránylag kényelmes (ápolóinál 1000x) és a fizetés sem annyira rossz, legalábbis az átlag eü fizetésekhez képest kezdőként. ( van aki 200-t is megkeresi). Persze nem mondom, hogy ez elég, de van rosszabb is. Én is most fogom majd elkezdeni, mert mégis csak piacképesebb, mint a diplomám, illetve ápoló már nem akarok lenni. Arra figyelj, hogy a radiográfiaira menj, ne sima rtg asszisztensire.
2020. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Igazából a radiográfiai asszisztens és fogászati asszisztens között vacilálok. Nem tudom melyik érné meg jobban. Esetleg ebben tud valaki segíteni? 😊
2020. okt. 28. 08:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő megéri. Bnőm fogászatit csinálja és jók a kilátások azzal is, MO-n is és Ausztriában is (oda készül). Tekintve, hogy pl. Szegeden már lassan minden sarkon van egy fogászati rendelő, biztosan azzal is kapsz munkát. Persze sosem lehet tudni, hogy éppen mi a piacképes, mert anno, amikor választanom kellett, hogy mit szeretnék tanulni, akkor még a gyógyszertári asszisztensire azt mondták, hogy nem nagyon van szabad munkahely, eltelt pár év, mostmár hiányszakmának számít lassan és kapkodnak értük.
2020. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :)
2020. okt. 28. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!