Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szabályik és jogok...

Milyen szabályik és jogok tartoznak az online oktatáshoz?(többi lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenre,hogy fel kell lépni minden órára vagy,hogy kötelező-e kamerát kapcsolni?

Ha valaki tudod megbízható oldalt ezekről az linkelheti is.

Előre is köszönöm!



2020. okt. 30. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

nézd én tényleg segíteni akarok neked


jobban jársz ha nem mész fejjel a falnak, és azt csinálod amit a tanár mond, illetve amit az osztálytársaid is elfogadnak


ha nekiáll valami rendeletre hivatkozva engedetlenkedni, akkor is te húzod majd a rövidebbet, legkésőbb az érettségin


én szóltam

2020. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban engedetlenkedni,ne érts félre. Egyszerűen szeretném bővíteni a tudásom e felől.
2020. okt. 30. 15:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
1000%, hogy nincs ez az egész kitalalva, jogszabályokkal alatamasztva. Egész tavasszal az volt, hogy ha nulla életjelet adott magáról a gyerek hónapokon át, akkor se irhattuk be hiányzonak, csak azt jelezhettuk az e-naplóban, hogy nem volt jelen, ami nem ugyanaz, ugyanis normál esetben akkor nincs jelen a gyerek, ha pl. iskolai programon vesz részt tanítási időben, de bejott az iskolába, tavasszal viszont abszolút nem ez volt, hanem bármi: talán csak nem volt kedve bekapcsolodni a tanításba, vagy nem volt hozzá eszköze, vagy akármi.
2020. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ugye ahhoz, hogy elvarasokat lehessen támasztani, minimum biztosítani kéne mindenkinek a szamitogepeket meg az internetelerest is - és akkor még mindig nem biztos, hogy rendszergazda segítsége nélkül elboldogulna otthon mindenki, ha mondjuk valami routerbeallitasi probléma adódik vagy hasonló...
2020. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell jogszabályokkal foglalkozni, amikor belépsz, kapcsold ki a kamerát, ha tanári mégis azt mondja hogy kötelező akkor kapcsold be. Alapból legyen kikapcsolva a mikrofon, ha a tanár felszólít, kapcsold be.
2020. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Ennek jogszabályi háttere tudtommal nincs megalkotva. Az oktató kérhet kameraképet, mondjuk egy szóbeli, vagy írásbeli vizsgához. Ha nincs akkor nem jelentél meg a vizsgán.

Középiskolában ha meetes óra van akkor kötelező részt venni rajta hiszen a diákok nagy része tanköteles. Ha hetente 4-szer elsütöd, hogy rossz a netem akkor az már gyanús.

2020. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

"Középiskolában ha meetes óra van akkor kötelező részt venni rajta hiszen a diákok nagy része tanköteles. Ha hetente 4-szer elsütöd, hogy rossz a netem akkor az már gyanús."

Elég egyszer elsutni, hogy elromlott a gépem és nincs pénz a javittatasara. Vagy hogy egyszerűen nincs gépem és nem is lesz, mert nincs rá pénze a családnak.

2020. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat!

Esetlegesen nem ütközik valamilyen törvénybe a kamera bekapcsolásának a kötelezése?

Mivel ez az egy dolog ami bosszant engem bevallom őszintén.

2020. okt. 30. 18:27
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Nekem áprilisban két hétre elromlott a gép. A tanárok nem hitték el, azt állították, hogy hazudok és lógok. Amikor el lettek nekik küldve a szerelési papírok, egy szavuk sem volt.
2020. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondhatod, hogy nincs is kamerad, vagy hogy nem működik. A kutya nem fogja ellenőrizni (nem is tudná utolag, hogy épp akkor mi volt a helyzet), és egyébként sem vagy köteles megmutatni a lakásodnak még csak egy részletét sem, ne izgasd magad!
2020. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!