Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan keressek forrást...

Hogyan keressek forrást szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dolgozat készítés előtt állok, 40-50 oldalt kell írnom. A vázlat megvan, tudom, hogy miről szeretnék írni, és sikerült 2 hipotézist felállitanom. Van elképzelésem azzal kapcsolatban is, hogy hogy készítem el a gyakorlati részét, de egyelőre az első felével, az elméleti résszel szeretnék végezni. Itt az lenne a kérdésem, hogy milyen forrásokat használhatok fel, amely nem vezet a későbbiekben problémához? A járványra való tekintettel, csak az interneten elérhető anyagokra támaszkodhatok. Itt az lenne a gond, hogy nem tudom, hogy mi számít megbízható forrásnak, amit megjelölhetek. Rengeteg tanulmányt, akár 200 oldalast is találok ami hasonlít a témához, és szeretnék ki írni belöle gondolatokat, de nem tudom, hogy mennyire megengedett ez. Pl. az ebben a tanulmányban megjelölt forrásokat nem tudom elérni, mert általában könyvek. Ebben az esetben, azt a tanulmányt megjelölhetem, ahonnan a gondolatot szeretném kiírni, vagy esetleg, az általa megjelölt forrást írjam be, tudva, hogy el se olvastam, és hozzá se fértem az adott anyaghoz. Nemtudom, hogy ez mennyire helyénvaló. Mit gondoltok? Milyen lehetőségeim vannak források szerzésére, hogy ne legyen probléma belőle? A dolgozat nyelve az angol. Köszönöm szépen!

2020. nov. 6. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Olvasd már el légyszi az egyetemed szakdolgozat készítésről szóló tájékoztatóját, ott pontosan leírják neked, hogy mit tehetsz és mit nem.
2020. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen akreditált forrásokat keres, mert különben vissza fogják dobni a dolgozatodat. Tanköny, egyszerű újságcikkek, blogok, wikipédia nem számítanak annak.


Nincs baj az internetes forrásokkal, de a legtöbbről nem tudni, kinek a szüleménye és sokan átveszik mások gondolatait, nem lekövethetőek (plagizálnak).


Nálatok nem volt módszertani óra? Ott ajánlanak internetes adatbázisokat, ahonnan a szakodnak, témádnak megfelelő forrásokat tudsz keresni (online könyvek, szakfolyóiratok).

2020. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam a másik kérdésedre is (gondolom, Te kérdezted az idézést másik szerzőtől).

Ha minden igaz, minden egyetemnek van hozzáférése az EISZ adatbázisokhoz, illetve az egytemi könyvtárakon keresztül számtalan adatbázis áll rendelkezésre. Ebben esetleg tudok segíteni, írhatsz privát üzetenet is.

2020. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!