Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan hivatkozzak a szakdolgo...

Hogyan hivatkozzak a szakdolgozatban?

Figyelt kérdés
Adódott egy olyan gondom, hogy mivel nem tudok a járvány miatt könyvtárba menni az interneten elérhető anyagokat kell használnom adatgyűjtésre a szakdolgozatom elkészítéséhez. Itt az lenne a kérdésem, hogy hogyan hivatkozzak le egy gondolatot pl. Istvántól, ha azt ő is Pétertől vette át, és ezt meg is jelölte, de nem tudom Péter munkáját elérni, mivel nem találok rá az interneten? Ebben az esetben mit tehetek? Angolul írom.

2020. nov. 6. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Először Pétert írod, hiszen eredetileg az övé a gondolat, utána "as cited in", és utána Istvánra hivatkozol.


Itt találsz bővebb leírást:

[link]

2020. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Még egy olyan kérdésem lenne, hogyha például ugyanattól a személytől több mondatni szöveget írok át, akkor minden mondat után szükséges odaraknom a forrást, vagy ezt hogyan csinálhatnám esztétikusan? Kicsit furcsának tűnik, hogy mondjuk 5 egymást követő mondat után zárójelben ugyanaz van írva. Köszönöm szépen.
2020. nov. 7. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy csinálnám, hogy egy bekezdésben összefoglalnám az illető főbb gondolatait, és a bekezdés végén hivatkoznék rájuk. (Szabó, 2018)
2020. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy tanították hogy ha hosszabb idézet, akkor egy külön behúzott bekezdésbe írod az idézetet. Ha átfogalmazva használod fel, akkor csak egységenként kell hivatkozni. Én ilyenkor szeretem a bekezdés elején jelezni hogy nem saját gondolatról van szó, így:

Research by Smith (2018) has shown that [leírom pár mondatban amit át akarok venni tőle].

APA szerint ez egy elfogadott módszer, ha nektek ezt nem engedik (nem tudom milyen rendszer szerint hivatkoztok) akkor #3 válasza szerint is jó lesz.

2020. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!