Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ér valamit a...

Szerintetek ér valamit a nyelvi előkészítő a gimnáziumokban egy olyan lánynál, aki már egész jól beszéli az angolt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 9. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem időpocsékolás. Sima négyosztályos haladó csoportot javaslom inkább.
2020. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelvi előkészítő inkább azoknak kell, akik nullán vannak. A mi sulinkban legalábbis csak azok az emberek mentek 0.-ba akik el akartak lógni egy évet 🙄
2020. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak haladó szintről induló nyelvi előkészítők is, szerintem oda érdemes jelentkezned. Haladó NYEK-nél színvonalas nyelvoktatás mellett akár felsőfokú nyelvvizsgáig is el lehet jutni, de biztos, hogy nagyon jól megtanulsz angolul. Általában haladó angol NYEK-re szóbeli felvételit is kell tenni angolból vagy írásbeli szintfelmérő alapján osztanak be a megfelelő csoportba. Több suliban, de ez mondjuk iskolafüggő már a második nyelvet is elkezdik a nulladik évben, így a második nyelvet is összesítve magasabb óraszámban tudod tanulni a gimis évek alatt.

Ha már B2 szinten (középfokú nyelvvizsga) van az angoltudásod, akkor viszont nem érdemes NYEK-re menned, mert csak unatkoznál egy évig.

2020. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én NYEK-en vagyok. Szerintem megéri. De leginkább akkor, ha második nyelvből is magas tudásra akarsz szert tenni. De ha már közép-, vagy felsőfokon beszéled az angolt, aki nem a legjobb. Nekem évfolyamtársam csinálta azt, hogy nyolcadik év végén letette az angol felsőfokút, és úgy ment első nyelv németre, hogy három hónappal előtte kezdte el tanulni.
2020. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!