Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a BME-s...

Mi a véleményetek a BME-s balhéról?

Figyelt kérdés
Szétverték a kollégiumot stb.

2020. nov. 11. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem véletlen, hogy a BME-n fordult elő, azonban nem kell általánosítani belőle.
2020. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Diplomát biztos nem kapnának, ha rajtam múlna.
2020. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Amikor egy részeg hülye kalapáccsal veri a falat, akkor az mindenkit érdekel, annak hírértéke van és "szenzáció", de amikor műholdat lőnek ki vagy nemzetközi robotika versenyben lenyomják a NASA-t, vagy bármiféle eredményt érnek el tudományos téren, akkor annak nincs hírértéke. Ez is nagymértékben beárazza a magukat "értelmiséginek" gondoló telex.hu, index.hu, hvg.hu portálokat, akik órákon belül lehozták a cikket. Azt az embert is hibásnak tartom, aki videózott és sunyiban értesítette a click-bait portálokat az esetről. Másfelől remélem hogy az, hogy egy ilyen eset végigfutott az interneten, végre ráébresztette ezt a közösséget arra, hogy nem menő részegen baromságokat csinálni és nem kellene az utókornak büszkén mesélni az ehhez hasonló (vagy akár ennél sokkal durvább) történeteket. Általánosítani semiképpen nem kellene, mindenki elítéli a történteket és (szerintem) minden BME-VIK-es szégyenli azt, hogy ez itt történt meg.
2020. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Hiba volt, hozzák rendbe a két kis kezükkel amit tönkre tettek, aztán lépjünk túl rajta. Valahol érthető a harag, de rossz üzenet lenne, ha büntetés nélkül maradna a dolog, de nem gondolom hogy kizárással vagy egyéb drasztikus lépéssel kéne őket büntetni.
2020. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Kicsit elszomorító milyen éretlen nyomorékok járnak egyetemre, de igazából ennyi. Szerintem még egy szakmunkás koleszában is magasabb az értelem.
2020. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Fegyelmi eljárás indult 1-2 ember ellen és őket valószínűleg az egyetemről is elbocsájták. A koli meg már feljelentette őket, a felmérik a kárt és hivatalos úton, anyagilag fogják megtéríteni ezt. Szó nem lesz itt "saját két kis kézzel" való rendbehozáshoz, koli területéről valószínáleg már ki vannak tiltva az illetők. Részben a média figyelme miatt, de rendesen tönkretették a saját életüket és karrierjüket. Ilyen az, amikor egyik este még egy villamosmérnöki karrier van előtted másik nap pár liter bor miatt meg már egy senki vagy.
2020. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Róluk az a véleményem ami a legtöbb embernek, ezt nem is fejtem ki jobban. A hozzájuk hasonló emberek miatt megy a fröcsögés a diplomás vs. nem diplomás vitákban hogy "én is ismerek orvost/mérnököt/xy-t és ő a legnagyobb bunkó a világon".


Én ugyan nem vagyok se BME-s, se kolis, de úgy tudom akkor mikor ez történt, a kollégiumok semmilyen konkrét intézkedést nem osztottak még meg, hogy mindenkinek mindenképp költöznie kell-e stb. Emiatt én a többi embert sajnálom, mert valószínűleg tőlük elvették ezzel a lehetőséget hogy méltányossági alapon maradhassanak.

2020. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Meghökkentő volt látni, mire képes egy jó adag alkohol néhány embernél.

Nem kellett volna így levezetni a feszültséget, lehet egyszeri botlás, lehet sokszori agresszív cselekedet, egyértelműen buknak egy jó karriert. Gondolom szorgalommal és türelemmel máshol szerezhetnek diplomát és helyrehozhatják ezt az egészet, de biztos jó lecke lesz nekik, amit meg is érdemelnek szerintem.

A többi odajárónak meg gondolom vér ciki az egész, nem jó ha ezzel azonosítja őket bárki később, ezért is gondolom, hogy eléggé elhatárolódnak ettől a rongálástól.

2020. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nevetséges, hogy mennyien fel vannak háborodva ezen. Aki járt egyetemre az tudja, hogy rengeteg ilyen arc van, akik nagyon okosak, szakmájukban nagyon jók, de barátok között buliban egy állatok. Sőt mondok jobbat, rengeteg orvos és főleg jogász gusztustalanul le tudja inni magát egy közeli ismerősökkel teli buliban, mert itt végre levetkőzheti a gátlásait, amit a mindennapok során nem tehet meg. Ettől még ugyan olyan jók lesznek a szakmájukban és ugyan úgy felelősségteljes döntéseket hoznak.

Szóval kapjanak pénzbüntetést, rúgják ki őket, aztán jövőre jelentkeznek máshova, ahol visszafogottabban viselkednek majd és kész. Ettől függetlenül ők okosak és jó szakember lesz belőlük. Meg lesz nekik egy vicces sztorijuk, amit mesélhetnek 10 év múlva, hogy annó milyen nagy hülyeséget csináltak.


Aki ezen háborog, az soha életében nem járt szerintem egyetemre vagy nem volt a bulizós közösség tagja, mert minden egyetemen, minden szakon vannak olyan hallgatók, akik magánszemélyként elfogathatatlanul tudnak viselkedni, de attól még okosak és szakmájukban teljesen más emberek.

2020. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A hetes válaszra reflektálva: Én BME-s vagyok és kolis, igaz, nem ott, ahol a rongálás történt. Még mindig nem kaptunk semmi információt semmilyen intézkedésről.
2020. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!