Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus szakon...

Mérnökinformatikus szakon jelenthet előnyt, ha dual-booton van Windows és Linux is a gépen/laptopon?

Figyelt kérdés

Lehet valamire hasznos a Linux vagy fölösleges?

Igazából azért kérdezem, mert meg akarok tanulni Linuxot használni, hogyha egyszer majd úgy hozza a sors, hogy használnom kell, akkor ne a fejemet vakarva álljak ott.

Szóval az lenne a kérdés, hogy van valami előnye a Linuxnak az egyetemen, vagy csak porosodna a meghajtón?



2020. nov. 11. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezert nem ertem minek kulon Linux. Ott van a Ubuntu linux subsystem, windows store/bol letoltod es annyi.
2020. nov. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne előnye. Ha megtanulod használni, annak még inkább. Ha olyan programokat használsz, amihez kell, fejlesztéshez nem árt ha van fent vagy legalább egy virutális OS-ként. Sok tűzfal, router is linux alapú rendszert használ. C++ fejlesztésnél a valgrind progcsomag is jó memory leak-ekhez.


Bár az előttem lévővel is egyet értek. Ott van pl a cygwin linux terminál emulátor Win-re, azt is lehet használni.

2020. nov. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából meg lehet oldani nélküle is.
2020. nov. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra a szakra gondolsz, ahol tollal, kockás papíron "programoznak" a vizsgákon? Szerinted?
2020. nov. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Semmi.


Elelsőnek 3. félévben jön elő Linux környezet használása a Kommunikációs Hálózatok 1 tantárgyaban a 2. mérésen.


Ott sem azt képzeld, hogy komolyan kell.


Előre megadnak kb 10db parancsot, amit ha a mérés előtt 1x átnézel már profin csinálod. A valóságban a feladat megoldásához meg 3 parancs kell kb.


Szóval itt sem jön elő a "Linux", csak annyi hogy Telnet protokollal egy Linux szerverre kapcsolodunk és küldünk egy Emailt vagy valami ilyesmit.


Semmi más.


Egyetem miatt nem szórakoznék a Linuxal, csak ha amúgy is érdekel.

2020. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Operációs rendszerek, C/C++ programozás, hálózatok, rendszerüzemeltetés, optimalizálás (LP, MILP) csak pár tárgy, amihez jól tud jönni azért a Linux. Egyeteme válogatja, melyik félévben lesz rá szükséged.
2020. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Lefelejtettem hogy a BMEről beszélek. Persze, máshol lehet kell.
2020. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!