Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! COVID-"vezénylés...

Egyetemisták! COVID-"vezénylésről" mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]

2020. nov. 15. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mivel az eddig “önkéntességek” is “nagyon” választhatóak voltak, nem sok más lehetősége van az embernek. Én személy szerint próbálok vigyázni de ha menni kell, akkor nem mondhatom, hogy nekem nincs kedvem.

Szomorú hogy nincs ember, de erről nem én tehetek, szintén szomorú hogy eddig jutottunk, nem tudom milyen naív gondolat szerint, de erről sem tehetek sajnos.

Maximum amiatt érzem rosszul magam, hogy én lelkiismeretesen minden szabályt betartottam, február óta nem voltam semmilyen szórakozóhelyen, nem vásárolgattam a tömegben csak úgy, hordtam mindig tisztességesen a maszkot és ilyenkor ha lehetne, a saját “helyem” felajánlanám egy olyan személynek aki mindennek pont az ellenkezőjét tette és még 2 hete is bulizgatott. Ha akkor nem zavarta hogy pozitív személyek között lehet, vagy épp lehet ő lesz az, akkor most miért jelentene problémát? Engem valószínűleg jövőhéten már covid osztályra tesznek át és ebből a szempontból kicsit unfairnek érzem ezt az egészet. De nem egy egészségügyis csoportban ajánlanák fel a saját helyüket a fentebb leírt személyeknek. (Tudom ők nem behívhatók stb stb, de nekem se jobb 6-6ig dolgozni, mikor ugyanúgy vannak tárgyaim amit teljesítenem kell, ugyanúgy vizsgáznom kell és egyszerre vagyok szomorú azért mert ilyen a helyzet és egyszerre mérges is, mert sokakból az alapvető felelősségtudat is hiányzik, illetve hogy felsőbbvezetés se vezetett be időben semmit és elhatalmasodott ez az egész.)

2020. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk kör-emailben küldték ki ezt. Ezt megelőzően már nem tudom, hány emailt kaptunk önkénteskedéssel kapcsolatban. Én jelentkeztem amúgy, mintahogy sok évfolyamtársam, de ebből a levélből lett nyílvánvaló, hogy harmadévtől felfele keresnek.

Amúgy nem hiszem, hogy leendő orvosok számára ennek bármiféle problémát kellene okoznia. Én sajnálom, hogy nem mehetek.

2020. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azzal egyetértek, hogy egy eü hallgató számíthat erre, amikor az egyetemre jelentkezik. Bár gondolom, ez hátráltat titeket a vizsgákra való felkészülésben. De a nem eü hallgatókkal mi a helyzet? Velük szemben szerintem abszolút nem fair.

Amúgy is etikátlannak tartom, hogy a kormány eddig sz*rt a védekezésre (igaz, hogy ez összecsengett a társadalom többségi véleményével, de a demokrácia nem azt jelenti, hogy hagyom a másikat nekimenni a falnak), most meg úgy adnak a sz*rnak egy pofont, hogy "odadobják" a hallgatókat - mert hát az antigén gyorstesztről maga Orbán mondta, hogy 60% alatti a hatékonysága, tehát nem sokat ér.

Mielőtt valaki megszólna, engem nem érint (egyelőre, de hát ki tudja), de ettől függetlenül figyelemre méltónak tartom.

2020. nov. 16. 08:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem EÜ hallgatókat nem fognak bevezényelni. Ők legfeljebb önkéntesnek jelentkezhetnek - járművezetőnek, szociális gondozónak, gyerekfelvigyázónak.
2020. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es: bár igazad lenne, de a cikkben nem ez áll. Eszerint a vezénylés érinti a BME, a szegedi, a pécsi, a debreceni, a miskolci és a győri egyetemek nem eü hallgatóit is. És ez csak az első lépés. Mindezt amiatt, mert a kormány képtelen volt időben megfelelő intézkedéseket hozni.
2020. nov. 16. 11:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg az alsóéves orvosisokra sincs szükség, addig nincs olyan nagy baj, hogy más karon tanulókat hívjanak be.
2020. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
BME-s hallgatóként válaszolnék, minket a tesztelést végző autók vezetésére kértek fel önkéntesnek (munkanap napi 5000, hétvégén 7500 Ft közéleti ösztöndíjért cserébe), amit nem kötelező elvállalni. Eleve kiesnek a jogosítvánnyal nem rendelkezők, de (egyelőre) senkit sem köteleznek a munkára.
2020. nov. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6os, de... mindenkit behívnak kb...
2020. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg... durva
2020. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!