Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek be lehet kerülni...

Szerintetek be lehet kerülni így orvosira?

Figyelt kérdés
Harmadjára készültem fel az érettségire, májusban 3 ponttal maradtam le, emiatt újra írtam egy kémiát viszont a szóbelivel lerontottam az egészet így most 414 pontom van. Szerintetek adjam fel az orvosi egyetemet?

2020. nov. 17. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Hogy maradtál le, amikor a Debrecenin az AOK az 399, a Szegedin pedig 402 lett? :o


Szerintem ne add fel, nem veletlen probaltad meg 3.-jara is (3 a magyar igazsag + meg a raadas), eltokelted magad es emlekezz, miert vagtad bele a fejszed ebbe a nagy vastag faba! (En is odakeszulok)

Nagyon sokan tobbszori probalkozas utan jutnak be, keves az aki mar 18 evesen bekerul. A koroddal meg ne torodj, igyis-ugyis 20-on, 30-an eves leszel, akkor mar miert ne legyel orvos?


Van egy ismerosom, aki szinten 3.-jara ment es jovore ujra fog menni.


De ha ugy erzed hogy nem eri meg a sok hajtas, akkor ne tord magad, hisz orvsoin kivul meg sok mas egeszsegugyi szakterulet van meg :)

2020. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Idén nagyon alacsony volt az orvosi ponthatára, jövőre valószínűleg magasabb lesz.
2020. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Én azt nem értem (és a legnagyobb jóindulattal kérdezem), hogy hogyan lehet ezt 2x vagy 3x elbukni? Két érettségi tantárgyról van szó, ami sokkal jobban túl van misztifikálva, mint amilyen. Mit rontottatok el?
2020. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért szenvedek vele ennyit mert a közép érettségimet elrontottam és azokat már nem tudom kijavítani(ezt olvastam) sohase, akármennyire szeretném kijavítani. Plusz az érettségi átlagomba mindig az első “rossz” eredményemet számolják bele bioszból, ahelyett hogy a kijavítottat számolnák bele. Emiatt 80-80 kell mindkettő emelt tantárgyból. Ami kémiából nekem a számolások miatt nehéz. Míg másoknak akiknek sikerült elsőre összehozni a jó közepeket elegendő egy 60 körüli(ami nekem már elsőre is meglett).
2020. nov. 17. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne tudnád a középszintűdet kijavítani?
2020. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Igaza van a kérdezőnek, ha újra is írja az ember a középszintűeket, a tanulmányi pontokat a 12.-es érettségiből számolják. F*szság sajnos de ez van. Nem lehet kijavítani ahogy az év végi jegyeket sem.
2020. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Én ezt nem értem. Ha újra rakok kettő tantárgyat mert el rontottam őket akkor miért számolnák a régi rosszat az új helyett? Ennyi erővel semmi értelme kifizetni az érettségi újra tételéhez a pénzt.

(Bocsánat uj vagyok csak idetévedtem és engem is érdekel a téma)

2020. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Példán keresztül leírom, mert úgy érthetőbb sokkal, legyen orvosi a cél úgyis mindenki azért van itt. Pontokat kétféleképpen számolnak, duplázva vagy hagyományosan, a hagyományos számolás szempontjából érdekes ez a kijavítom-nem javítom dolog, ezért azt viszem tovább.

Létezik ugye a Tanulmányi 200 pont és az Érettségi 200 pontja, hagyományos számítás szerint ez a kettő adódik össze és ezekhez jönnek a pluszpontok.



A Felvi szerint a tanulmányi pontok így néznek ki:


A tanulmányi pontszám az alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre történő pontszámítás részpontszáma. Legfeljebb 200 pont lehet. A tanulmányi pontokat a jelentkező 9–12. (nyelvi előkészítő évfolyammal rendelkező képzés esetén 9–13.) évfolyamos középiskolai osztályzataiból

és a középiskolai tanulmányok lezárásaként megszerzett érettségi bizonyítványban szereplő vizsgatárgyak százalékos eredményeiből kell kiszámolni."


A lényeg az utolsó mondat: a tanulmányi pontokba beletartozik a végzős évben tett érettségik százalékos eredménye. Tehát ha neked 12. osztályban a választott tárgyad biológia/kémia/fizika volt, akkor a tanulmányi pontokba mindenképpen azt fogják beleszámolni amit akkor írtál. Persze ha ezek nem sikerültek jól, akkor újraírhatod, és akkor az ÉRETTSÉGI pontokba már az újat fogják számolni (feltéve hogy az jobb lett mint az azt megelőző). Tehát ha orvosira készülsz (akár te kérdező, vagy az utolsó válaszoló) mindenképpen írd újra az érettségiket a felvételi tárgyakból mert az igenis számít. Viszont a többit ami NEM felvételi tárgy nincs értelme javítani, mindenképpen a végzős százalékot nézik. Tudom mert én is így voltam, nem voltak a legjobbak a tanulmányi pontjaim (becsúszott pár év végi négyes és 80-90 közti közepek mellett egy 70 százalékos matek közép) ezért én is gondolkodtam hogy a matek közepet újraírom, de figyelmeztettek hogy csak akkor csináljam, ha olyan szakra készülök ahol a matek a felvételi tárgy, azaz ott a matek érettségimből számolják az érettségi pontokat. De mivel én is orvosira készültem, így ezt hagytam és csak a bioszt-kémiát írtam újra.


Persze ha valaki duplázásra hajt, akkor ez az egész teljesen lényegtelen, akkor mindenképpen a legjobb eredményt számolják bioszból-kémiából/fizikából, hiszen annak a számolási módszernek az a lényege hogy az érettségi pontjaidat duplán számolod a tanulmányi helyett, így ott gyakorlatilag csak a felvételi tárgyak számítanak.

2020. nov. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehagytam egy kis dolgot még. Ez az egész azért van így, mert a tanulmányi pontok adnak egy képet a középiskolai eredményekről, és ebbe az év végi jegyek mellett az iskolát lezáró érettségi eredmények is beletartoznak.

Annyi a lényeg hogy ha már nem vagytok középiskolások, csak a felvételi tárgyakra koncentráljatok, és ne aggódjatok a rendszer mindenképpen azzal a módszerrel számol amelyikkel jobban kijöttök! (duplázás vs hagyományos)

#6-os és #8-as voltam, sok sikert kívánok nektek :)

2020. nov. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ. 7es voltam.
2020. nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!