Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi karon hogyan működnek...

A jogi karon hogyan működnek a záróvizsgák?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy a jogász szakon nincs államvizsga? Nemrég hallottam egy olyat, hogy 4 záróvizsgát kell tenni (+ha bíró/ügyész/ügyvéd szeretne valaki lenni az meg plusz éveket és még valamilyen vizsgát jelent) és nincs az a klasszikus államvizsga. Ez azt jelenti, hogy 4 tantárgyból kell a végen szakdolgozatot írni és azt megvédeni vagy valami teljesen mást?😅


Még gimis vagyok és sajnos kevés olyan információ ér el minket, ami alapján tudjuk hogyan kéne egy szakot abszolválni és az utánajárásnál sem jutottam sokkal többre.

Ha valaki ki tudná kicsit fejteni, hogy ez jogon pontosan hogyan is működik, nagyon megköszönném.☺



2020. nov. 17. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vannak zarovizsgak, nem is egyszeruek. Polgari jog-buntetojog-alkotmanyjog-kozigazgatasi jog mindenhol kotelezo + szakdolgozat vedes es van egy otodik targy ami egyeteme valogatja, hogy mi, altalaban unios jog vagy jogbolcselet
2020. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Záróvizsga = államvizsga. Szakdolgozatot egy választott tárgyból kell írni és azt megvédeni pluszban az 5 zv tárgy mellett. Diploma után 3 év gyakorlatot követően lehet szakvizsgázni és akkor lehetsz pl. ügyvéd.
2020. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!