Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarják a szüleim hogy...

Miért akarják a szüleim hogy tanuljak és miért akarnak minden áron egyetemre küldeni?

Figyelt kérdés

Én nem tanulok olyan jól, mint elvárnák, magántanárhoz akarnak járatni, meg nyelvvizsgáztatni stb..

Én feleslegesnek érzem ezt az egészet.. Pont azt látom, hogy manapság egy szakmával sokkal jobban lehetne keresni, mint diplomásként...



2020. nov. 19. 03:46
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
86%

Tudod, ha elvégzel valamit, azzal egy ajtó kinyílik előtted. Esetleg több is. Ha nagyon nem akarsz tanulni egyetemen, mondd nekik, hogy első adandó alkalommal úgy is ott hagyod, s az általad kedvelt szakmát fogod elvégezni.

Ha én lennék a faterod, belemennék.

2020. nov. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
79%
Ha van célod, egy szakma, az nagyon jó, de a nyelvvizsga is nagyon-nagyon jól jöhet és a diploma is (szélesebb világlátást ad, a nyelvvizsga is nagyon jó, nagyon hasznos)
2020. nov. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
88%
Én is olyan voltam, mint te. Most már felnőtt fejjel bánom, hogy nem tanultam akkor, amikor még könnyebben fogott az agyam.
2020. nov. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
83%
Csak jót akarnak.
2020. nov. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
84%

Hogy ne 3 műszakban dolgozzál... Vagyis ilyen robot munkát ne csinálj a végén.

Én nem mentem tovább, van 3 szakmám amivel semmit sem kezdtem mert egyik sem érdekelt, egyetemre nem kívánkoztam. Sosem voltam könnyen tanuló és nem volt ami érdekelt. Tiszta céltalan vagyok ilyen szinten. Dolgozok, de hát ez robot az szent... De nem tudom semmire azt mondani, hogy álmaim szakmája a nem tudom micsoda és én azt ki akarom tanulni.

Nagyon rossz, hogy egyszerűen nincs olyan.


Neked van álomszakmád? Vagy amit szeretnél...

Nem kell feltétlen egyetem amúgy, hogy jól vagy jobban kereső melód legyen és még szereted is.

2020. nov. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
78%

Jó dolog a szakma, de hátrány sosem lesz ha van egy diplomád

Sőt

2020. nov. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:
50%
Tényleg nem való neked felsőoktatás, ha még ezt is el kell magyarázni. Szerinted nekik miből van pénzük? Ők mit dolgoznak? Jól éltek? (Bizonyára, mert a popókád ki van nyaldosva.) Szimplán azt szeretnék, hogy 300 helyett 800-at keress. Istenem...
2020. nov. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
57%

Egy szakmával a legtöbben nem keresnek sokat, pontosaban csak azok, akik vállalkozók, azaz alapítanak egy céget, ahol a dolgozóik végzik a munkát és a vezetönek lesz magas a jövedelme.

Nehogy azt hidd, hogy az a szerezlö, akinek te X összeget kifietsz, azt haza is viszi! Jò esetben a negyedét, esetleg egyharmadát, többet semmi esetre sem.

Emellett folyamatosan el kell viselnie a megbízók hülyeségeit, beleszólásait, egész nap úton vannak egyik helyröl a másikra - szóval egyáltalán nem olyan jó, mint ahoyg godolod.

Javaslom, menj el dolgozni pár hónapra ilyen helyre, hidd el, felfogod, miért nem ezt tervezik neked a szüleid.


Emellett olyan sincs, hogy diplomás, ugyanis vannak értelmes meg nem olyan szakok. Egy rendetvényszervezönek tényleg nem sok értelme van, egy mérnöknek, kutatónak vagy egyéb hasznos szaknak igen.


Nyelvek nélkül meg ma már kis túlzással egy segédmunkásnak is problémás elhelyezkedni lassan.

2020. nov. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 II.Nagy Zsolt válasza:
5%
Kevés az egyetemista,meg különben is,elvégzel egy bölcsész szakot,és értékteremtő munka nélkül dől a lé!
2020. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
80%

Annyira bírom ezt a szakmával jól lehet keresni szöveget...

Igen, alkalmazottként is. De minimálbérre bejelentve, nem kapod meg a fizetett szabit, ha beteg vagy, egy fillért nem adnak (tisztelet a kivételnek, mert tény, hogy van). Dolgozol napi 10-12 órát, sokszor hétvégén is.

Biztos megéri?

2020. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!