Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarják a szüleim hogy...

Miért akarják a szüleim hogy tanuljak és miért akarnak minden áron egyetemre küldeni?

Figyelt kérdés

Én nem tanulok olyan jól, mint elvárnák, magántanárhoz akarnak járatni, meg nyelvvizsgáztatni stb..

Én feleslegesnek érzem ezt az egészet.. Pont azt látom, hogy manapság egy szakmával sokkal jobban lehetne keresni, mint diplomásként...



2020. nov. 19. 03:46
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
A nyelvvizsga kell. Tanulj meg B2-re angolul! A többi tényleg kérdéses.
2020. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%

Gondold alaposan át, a szüleid sem véletlen ragaszkodnak az egyetemhez... Beszéljétek meg mi lenne számodra a legjobb, érvek kellenek hogy elhangozzanak.. Pro kontra, ha piacképes a diploma de nem akarod akkor sem tudnak mit csinálni. A lényeg hogy motiváció legyen mögötte. Én 6 évig jártam egyetemre gepészmérnöknek, de nem volt motiváció. A megfelelés, és semmi közt lebegtem. Attól rosszabb nincs mikor ketyegnek a hónapok, fogyasztod a családi kasszát és nem haladsz. A semmitől egy 3 műszakos gyári meló is jobb.. Tartást és célokat ad, ha elég fiatal vagy 1-3ev kikacsintas az életben már adhat támpontot.. Lehet sírva mész vissza a suliba hogy ettől te többet akarsz.


27 évesen mozdonyvezető lettem, nagy kínlódás volt... Sok buktatóval. 32 évesen saját ház, új autó, feleség, és egy gyönyörű baba.. Ha valaki azt mondja nekem most de jó lenne ha mérnök lennék talán azt válaszolom: igazad van! De így is megtalaltam a számításom! Persze nem vagyok gazdag, de szegény sem, valóban havi 300-500e helyett biztos jobb a 800e, de nekem így jó! Az hogy ki mit mond az másodlagos... Neked kell elképzelni az utadat, és hogy mit akarsz az élettől! Ha ez megvan már csak mutivacio, és kitartás! A tétlenség és a tengi lengi a pusztító, nem az ha elbuksz valahol az életben. Nem árt a forintok fölött is átnézni! Kereshetsz sok pénzt ha egy kiegett, társas interakcióra képtelen figura leszel... Ideig óráig működik a pénzedre büszke leszel 3-4 évig.. Aztán jön a fekete leves a magánéleti problémák, a gyerek kérdés, az együtt töltött minőségi idő kerseskore.. Már ha van párkapcsolatod..

2020. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
59%

"Bizony, vannak szakmák amivel jól lehet keresni.

Kőműves, festő, burkoló, víz, villany, gázszerelő.."


Persze, ha már 20 éves gyakorlata van meg kellöen jó híre - elötte meg csak robotol és amit keres, az a fönökéé lesz.

2020. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
34%

Ezt, hogy mindehova a legutolsó titkárnői pozícióra is diploma kell dolgot a sok egyetemfétises idióta alakította így, akik úgy voltak vele, hogy akármilyen szar büfészak, tanujjjá kislányom, kisfiam,mert pézthoz!

Vagy mert az egyetlen dolog amit fel tud mutatni, egy ezredik sínsimogató BSC.


Nem. A piacképes diplomák száma elenyésző, rengeteg helyre, ahol meg felveszik az egyiptológus diplomást, nem is kell diploma, de még érettségi se feltétlenül.

Arról nem beszélve, hogy nem való mindenkinek, nam való mindenki oda.

2020. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
77%

#22 vagyok


Azért sokaknak fáj az a kijelentés hogy igen lehet jobb egy szakmunkas vagy okj mint a diploma... De miért fáj ez? Nekem középiskolás haverom már érettségi előtt megmondtam fodrász lesz, informatika szakkal. Azóta mestervizsgája van, saját szalonnal, ezen felül 3 fodrásza..


Ha valaki tudja mit akar csinálni, miért kell fikázni? Semmi értelme.. Pénzen vagytok elakadva, de ha pl burkoló a celszakma, miért kell 20 éves tapasztalattal jönni?.. Egy jó referencia felér bármennyi évvel... Pontosan diplomás munkák azok ahol sokszor kérik 10 évet, mert nem kézzelfogható projektek mögé sokat kell magyarázni...

2020. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
96%

Ha szakmával annyit akarsz keresni mint egy diplomával (nem mekis szakokra gondolok) akkor azt csak vállalkozóként fogod elérni. Ahhoz meg megint csak nem árt megtanulni egy jó pár dolgot.

Meg azért az sem mindegy, hogy napi 8-12 órában gürizel, fizikai munkát végzel, esetleg ha olyan a szakmád télen megfagysz, nyáron meg megsülsz. Vagy ezt a pénzt kényelmes körülmények között, a fejedet használva keresed meg.

Mondanom sem kell, hosszabb távon melyik az egészségesebb.

2020. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

Egy hiányszakmával nagyon könnyű lenne egyéni vàllalkozást indítani, csak pár szerszám kéne hozzá. És egymillió forintot is megkereshet egy szaki


Diplomával kapnék kb 250-et

Meg szerintem jobban való nekem a fizikai munka

2020. nov. 19. 14:11
 28/52 A kérdező kommentje:
Szoval szakiként fele annyi energiaráfordítással keresném a többszörösét.. akkor miért kínlódjak egyetemmel meg karrierépítéssel?
2020. nov. 19. 14:12
 29/52 anonim ***** válasza:
98%

Egy hiányszakmához sem egyszerü egy vállalkozást indítani, elég sok indulótökére lenne szükség!

A pár szerszám sem ingyen van, föleg, ha profi akarsz lenni, mert az OBIban kapható fúró, stb nem bírja a rendszeres használatot.

Meg a komoly szakértelmet meg gyakorlatot nem tekintve - mert az is igen fontos, egy most végzett akárki nem lesz azonnal jól menö maszek!


De kérdés, hogy mire gondolsz egyáltalán mit hiányszakma, mert azért a legtöbb, amit annak gondolnak, nem az.

2020. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
97%

Csak egy példa, én villamosmérnök vagyok 5 éve, nagybátyám villanyszerelő, egyéni vállalkozó. Ugyan annyit keresünk kb. Neki sok éve van a szakmában és nagyon sok pénze az eszközeiben.

Számokat direkt nem mondok, azt mindenki tippelje be magának.

2020. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!