Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarják a szüleim hogy...

Miért akarják a szüleim hogy tanuljak és miért akarnak minden áron egyetemre küldeni?

Figyelt kérdés

Én nem tanulok olyan jól, mint elvárnák, magántanárhoz akarnak járatni, meg nyelvvizsgáztatni stb..

Én feleslegesnek érzem ezt az egészet.. Pont azt látom, hogy manapság egy szakmával sokkal jobban lehetne keresni, mint diplomásként...



2020. nov. 19. 03:46
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
63%
attól függ hogy miylen diplomával keresel pénzt. az én férjem diplomás, beszéli az angolt jól, exceltáblába kell irogatnia adatokat egész nap meg néha lefordít egy-két doksit, közbe teázik, kávézik egy kényelmes modern irodába, a sok hülye irodai huszonéves picsa ölelgeti egész nap hogy "jaj de cuki az új öltönyöd, gyere velünk a büfébe..." és ezért kap félmillió nettót.
2020. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Szerintem bármelyik építőipari vagy ahhoz kapcsolódo szakma jó lenne.

Azt mondják legjobban a víz-gáz-központi fűtés szerelővel lehet keresni. Egy dugulást elhárítok 20 perc alatt és elkérek érte 20 ezret.


De az motiválna legjobban, hogy a magam ura lehetnék, nem egy mókuskerékben kéne leélnem az életem, hanem szabad lennék. nem lenne főnököm, nincsenek idegesítő HR-esek, mint egy multinál, sokkal kevesebb a stressz stb..

2020. nov. 19. 14:34
 33/52 A kérdező kommentje:

“ exceltáblába kell irogatnia adatokat egész nap meg néha lefordít egy-két doksit, közbe teázik, kávézik egy kényelmes modern irodába,”


Ez az, hogy excel táblákat irogatnék egész nap? Ez dögunalmas lenne...

2020. nov. 19. 14:36
 34/52 anonim ***** válasza:
96%

Egy dugulást elhárítok 20 perc alatt és elkérek érte 20 ezret.


És szerinted mennyi idő, míg olyan sznten leszel a szakmádban, hogy egyedül, vállalkozóként bátran dolgozhatsz? És mi a garancia rá, hogy téged keresnek, a mások által ajánlott, már ismert szakember helyett?

2020. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Megnézem, ki fog neked kifizetni ezért 20 ezret :) max ha december 25-en vacsorára beállítasz, akkor kifizetik ezt a felárat, de azert nem hülyék az emberek.


Arról nem is beszélve, hogy egyre több ember fektet abba energiát és időt, akár pénzt is, hogy saját maga megtanulja ezeket a szakmunkákat, ugyanis egyik se egy agysebeszet, viszont nem kívánja tömni a pofátlan, ennek ellenére sokszor undorító munkát végző szakikat.

2020. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
95%

"Egy dugulást elhárítok 20 perc alatt és elkérek érte 20 ezret."


Utána meg három napig csak nézed a telefont és várod, hogy keres.e valaki. (Eltekintve attól, hogy egy dugulásért akkor fizetne ennyit, ha nagyon szorult a helyzet - hétvége, vagy víz alatt az egész lakás - ,egyébkßent meg ennek felét se kapod meg.


Most arról nem is beszélve, hogy azért egy csomó kiadása van egy vállalkozónak akkor is, ha nem keres semmit sem.


Szerintem nagyon gyerek vagy még, akinek fogalma sincs a valóságról. Javaslom, nyáron menj el egy ilyen helyre hßarom hónapra dolgozni, akkor rájössz, hogy azért ez nem annyira szép, mint aminek most látod.

2020. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
95%

Nyelvvizsga nélkül ma már kőművesként se boldogulsz. Azt csináld meg mindenképp.

Egyetemre nem kötelező járni, de sokkal több lehetőséget ad. Elmúltál már 18 ha jól sejtem, lényegében azt csinálsz amit akarsz, lelked rajta. De azért jól gondold meg.

2020. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Talán mert jót akarnak neked, hogy többre vidd, mint ők. Egy diploma, vagy egy nyelvvizsga, főleg nyelvtudással sok-sok ajtót fog megnyitni előtted. Szakmával sem mindig lehet boldogulni. Attól függ, milyen szakma. Amúgy nem minden szakmával lehet jól keresni, csak úgy mondom.
2020. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan szakma, ami érdekel, értenél hozzá, és tényleg hiányszakma, akkor diplomásként mondom, hogy tényleg nem feltétlenül kell egyetemre menned. De ha nincs ilyen szakma, nem érdekel annyira sok minden, tengesz-lengesz, fogalmad sincs, merre akarsz elindulni, akkor azért egy egyetemi diploma a kezedben nagyon jó barát lesz, sokkal többféle munkára tudsz bejutni, több lesz a lehetőséged. Nyelvvel meg főleg kinyílnak a kapuk.
2020. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

Diplomák közül is max programozóként vagy villamosmérnökként lehet jól keresni.. de a reál tárgyakhoz hülye vagyok, ezek nem mennének.

Jogászként vagy közgazdászként meg keresnék 200-300 nettót. Akkor már többre mennék egy szakmával.

Nem tudom miért mondjátok azt, hogy diplomával sokkal több lehetőség kinyílna... Egy diplomával nem lehet egyéni vállalkozást nyitni, vagy ha lehet is, sokkal nehezebben és sokkal több kezdőtőke kéne hozzá.


Egy bölcsészdiplomával meg mehetnék pl a McDonaldsba.

Nem értem tényleg, hogy miért értékeli itt mindenki ennyire felül a diplomát


Egy szaki elkér 20 ezret, hisz a kiszállási díj is megvan már 5 ezer

2020. nov. 19. 17:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!