Hány oldalas egy zh?

Figyelt kérdés

Én még nem járok egyetemre, de a tesi tanár most adott fel 10 oldalas fogalmazást, olyanról amiről mindössze 2 normális weboldal van és az sincs meg 2 a4 oldal.


A tesi elméletet még csak nem is fogom soha hasznosítani a jövőben.


10 es tanuló.


2020. nov. 19. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön ide egy zh? Egy beadandó meg bármennyi lehet.
2020. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ZH=Zárthelyi dolgozat, ez nem beadandó ez olyan mint nálatok egy tz. A tesinek van egy elméleti része is, csak ugye ez visszaszorul a gyakorlat miatt. Ez olyan mint matematikából a szabályok, vagy a történelmi tananyag (annak is lenne gyakorlata csak, nektek az lenne a nehéz). Ha mondasz dolgozat címet akkor forrásokat segíthetünk keresni, de az egyetemi beadandókkal nem hasonlítható össze a középiskolai fogalmazás.
2020. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A zh nem egyenlő a beadandó dolgozattal. az egy kb. max 2-3 oldalas dolgozat amit zárt helyen íratnak ebből jön a zh rövidítés, ha egyetemi beadandókhoz akarod viszonyítani már nekem volt 1, 5, 10 és 15 oldalas is.
2020. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mint már írták előttem, a zh mást jelent. A beadandó meg nálunk általában 5-10 oldal (inkább 10), de igazából bármennyi lehet. Nekem a 20 volt a legtöbb.


Írd meg mi a téma, hátha itt talál neked jobb forrásokat és abból már el tudsz indulni. Ha meg nincs elég még úgy se, írj hozzá saját gondolatokat és próbálj meg úgy fogalmazni, hogy sokkal hosszabb legyen (vagyis rizsázz).

2020. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oh akkor elnézést. Mondtam nem járok egyetemre és ehez tudtam hasonlítani.
2020. nov. 19. 12:20
 6/12 A kérdező kommentje:

Scheunmann féle kifotikus görbulet a feladat.


Épp azt akartam még kiirni h hogyan lehetne lecsalni😩 mert nekem is életem. Ezekben az órákban amiket ezzel töltök fejleszhetném is magam, mert szakgimibe járok és azt is tanulhatnám. Ennek viszont nem látom értelmet. Eddig szerett az iskolát akkot is ha sokat kellett tanulni, mert hasznosak voltak. De ez nem az.

2020. nov. 19. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


sima ügy, csak tudni kell keresni :)

az utolsó link egy konkrét könyv, a tartalomjegyzékből ki tudod keresni a neked kellő részeket


amúgy meg úgy lehet összeszedni 10 oldalt, ha jól felépíted

pl. ne csak erről írj, hanem kezdd egy általános bemutatással, utána jöhet hogy ez konkrétan mit jelent, hogy alakul ki, kiket érint, mit lehet tenni megelőzésként, hogyan lehet észrevenni, ha már kezd kialakulni, mit lehet ilyenkor csinálni stb.


én se tudok semmit a témáról, csak most kerestem rá

2020. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Omg.

Mérhetetlenül köszönöm. T^T

2020. nov. 19. 12:47
 9/12 A kérdező kommentje:
Ennyit mondjuk én is megtaláltam, csak ez megvan 10 oldal?🥺
2020. nov. 19. 12:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt testnevelés beadandó, főleg tavasszal 12. osztály vége előtt kettő, egyenként 6-6 oldalas. Nincs rá szabály, hogy mennyit adhat. Most 13.-osan 35 oldalas a beadandóm.


Hetesnek pedig tökéletesen igaza van. Ügyesen kell keresni és jól kell felépíteni. (pl szép felvezetés, tagolások )

2020. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!