Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mateknak mi értelme van?...

A mateknak mi értelme van? Milyen haszna van az életben?

Figyelt kérdés

Minek kell megtanulni egy csomó olyan képletet hozzá, amit az ember csak ilyen teljesen elvont feladatokhoz használ? Miért kell ezzel szívatni a jó népet? Főleg az ilyen logaritmus, szinusz koszinusz tangens kotangens dolgoktól kaptam hülyét. Vagy az olyan egyenletektől aminek az a megoldása, hogy nincs megoldása. Most ezért miért kell foglalkozni ezekkel?

A matektanárom az nem százas. Csomószor mondja feladatokra, hogy ez milyen könnyű, meg hogy ez általános iskola. Meg sokszor kiabál velünk ha nem tudunk a kérdésre válaszolni vagy ha rossz választ mondunk akkor is felkapja a vizet, elkezd trágárul beszélni előttünk, és fenyeget, hogy megbuktat minket félévkor és azt mondja, hogy nem fogunk leérettségizni.

Szívem szerint én nem is tennék matekérettségit. Helyette fakultatívvá tenném a matekot, csak annak aki szeretne vele továbbtanulni.

A matematikának nem látom túl sok értelmét, kész kínzás. Lehet hogy én vagyok gyenge meg ilyenek, de akkor is miért találták ki ezt, hogy az ember 12 (vagy több) évig szenvedjed vele? A való életben nem jön elő ezeknek az elvont feladatmegoldásoknak az alkalmazása.


2020. nov. 22. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Így felfogva egyik tárgynak sincs értelme. De jó pont, hogy legalább tanulsz.
2020. nov. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Bizonyos szakmákhoz elengedhetetlen, mint minden tantárgy, de az ilyen embereknek mint te mondják hogy 16 éves korig tanköteles az ember. Ha nem tetszik el lehet menni dolgozni. :)
2020. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Logikát mindenképpen fejleszt. Segít, hogy megtanuld átlátni a bonyolult, összetett problémákat és megoldást találni rájuk. (Bármilyen téren, nem csak matek.)
2020. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

A matek pont olyan, aminek még van is értelme. Igaz, tényleg nem fogod használni egy nagy részét a későbbiekben (kivéve aki olyan területen helyezkedik el), de azért az alapműveletek hasznosak meg van még pár egyszerűbb dolog, ami előjöhet. Ezen kívül vannak még olyan részei (pl. a szöveges feladatok), ami bár később nem kell, de mégis hasznos, mert fejleszti a logikát. Abban igazad van, hogy az alapabb dolgokhoz nem kéne 12 évig tanulni, de igazából ha megnézed, nagyon sok tantárgy még ennyire se hasznos. Ha csak olyan tanulnánk, ami az átlagembernek kell, akkor bőven elég lenne a 8 általános is.

Az alapot akarják átadni, ami alapján mindenki el tudja dönteni valamennyire, hogy mi érdekli, milyen irányba menne tovább és ott majd tud erre építkezni is. Nekem is voltak tantárgyak, amiket nem szerettem és totál feleslegesnek éreztem, de megértem, hogy másnak meg adott esetben az volt a kedvence. Ezeket a különbségeket a fakultációkkal valamennyire próbálják enyhíteni, hogy legalább ne mindenkinek ugyanolyan szinten kelljen tanulni, de így is lesz egy csomó számodra felesleges dolog. Ezzel nem lehet mit csinálni, nézd úgy, hogy ártani nem fog és jó esetben legalább egyes részei hasznosak lesznek majd.

2020. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Az összes tudományág használja valamilyen formában a matematikát.
2020. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
erről az a sztori jut eszembe, mikor az egyik barátnőm érettségi utáni nyáron egy parképítő/parkfenntartó céghez ment dolgozni zsebpénzért. kör alakú ágyást építettek, dekoratív téglával körberakta. a sok meglett, többéves tapasztalattal rendelkező kolléga a frissen érettségizettet kérdezte, hogy is kell kiszámolni a kör kerületét.
2020. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
85%

Attól, hogy nem épp a legjobb tanárt fogtad ki, a matematikának igenis van értelme. Mi értelme van a logaritmus függvénynek? Nézd meg pl. most a járvány kapcsán, hogy hány ember nem érti mit jelent az exponenciális emelkedés. Ez azért elég szomorú szerintem, mert nem egy nehezen érthető dologról van szó. Jó tanárokkal szinte biztos, hogy bármelyik diák sokkal áthatóbban értené meg a reál tárgyakat (matek, fizika, kémia, informatika, stb.) , mint most, és akkor nem itt tartanánk, nem lennének laposföldesek, chemtrailesek, és egyéb hasonló szinten lévő konteósok. De a tanári szakma nem egy jó választás ma itthon, nem jók a fizetések és nem megbecsült a szakma, ezért sokszor csak a türelmetlen, szakmában nem túl kiemelkedő egyének választják ezt a hivatást. Ez így nagyon nem jó, mert javarészt az általános- és középiskolás tanárokon függ az ország jövője, a jelenlegi helyzetnek pedig az ilyen és ehhez hasonló kérdések a következménye, amit a diákok elég nagy hányada feltesz.

Tapasztalatból mondom, hogy egy gyengébb reálos képességű diák is meg tudja érteni - nagyjából - a matekot. Vállaltam egyszer egy különórát, és sokkal jobb eredményei voltak, mint előtte, pusztán annyit kellett tennem, hogy lefordítottam a definíciókat érthetőbb nyelvre. Én is sokáig matek/informatika/fizika tanár szerettem volna lenni, de a fent említett okok miatt végül mérnöki pályára léptem, mert ez sokkal biztosabb megélhetést jelent.

2020. nov. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Melyik tantárgynak van szerinted értelme? Csak nehogy azt mondd, hogy az irodalomnak, vagy a történelemnek...
2020. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Huhh, most megnyugodtam. Egy újabb ember, aki nem jelent konkurenciát. A mateknak mindenhol szerepe van. De hogy maradjak a magadfajták egyszerű szintjén, például ott, hogy én jól fogok keresni, mert értek hozzá, te meg nem.
2020. nov. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Kit akarok átverni, már most is jobban keresek, mint az átlag.
2020. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!