Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgán, de inkább érettségin...

Vizsgán, de inkább érettségin figyelembe veszik, hogy a diáknak nem voltak meg a megfelelő lehetőségei felkészülni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, például szegény, nincs otthon internet, tablet, esetleg nem futja füzetre, tollra.


Én már régen jártam iskolába, és akkor is egy kissé elitebb közegben, gimnáziumban, nem ismertem ilyet, akinek ilyen problémája lett volna, de mégis tanulni akart.


2020. nov. 28. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem kifogás, attól még a szintet mindenkinek egyenlően kell megugrani. Ha emberséges a pedagógus akkor a felkészülési időszakban tud neki segíteni, pl. eszközök biztosításával.
2020. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Érettségin 4 év alatt ez kibukik, a tanárok az iskola tud segíteni használt tankönyvekkel, tanszercsomaggal, a számítógépterem használtàval, de nálunk volt példa szegény gyereknél, tisztasági csomagra, ruhákra is.

Egyetemen, pedig ha tényleg akar és tanul akkor kaphat kollégiumot, szociális segélyt, állami helyet, ösztöndíjat. Ha tényleg van esze és tanul akkor nem csak az iskolától hanem az államtól is megpályázhat ösztöndíjakat.

2020. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi egységes, mindenki ugyanazt a feladatlapot kapja, és egy adott rendszer szerint pontoznak, ettől nem térhetnek el. A szóbelin nagyobb a mozgástér, de a tanár mellett ott ül egy bizottság, sokat nem tud segíteni. A többiekkel szemben sem lenne etikus, ha emiatt valaki előnyhöz jutna. Ha nem futja füzetre sem, akkor vállalni kell diákmunkát, vagy segítséget kell kérni az osztályfőnöktől, az önkormányzattól vagy ismerősöktől. Az érettségi egy belépő a felsőoktatásba, nincs olyan, hogy Pistikének elég a 15% is, mert hátrányos helyzetű. Később az egyetemen se fog senkit érdekelni, hogy van-e laptopod, milyen messze laksz, milyen az infrastruktúra, és az sem, hogy éppen beteg vagy, fáj a fejed vagy meghalt a kutyád. Egy 18 éves már felnőttnek számít, és ez sajnos ezzel jár.
2020. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért én nem tudom elképzelni, hogy valaki olyan szegény lenne, hogy nincs pénze évente mondjuk 20 füzetre, aminek darabára kb 110-140 forint, meg 2 csomag tollra ami megint olyan 50 forint/darab.

Az pedig, hogy nincs net tényleg csak a legnagyobb szegénység közepén van, de még ott is megoldják.

2020. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos
2020. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!