Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megesett valakivel, hogy...

Megesett valakivel, hogy PhD-t tervezett és meggondolta magát?

Figyelt kérdés

Mi volt a döntés oka? Van olyan, hogy valaki szinte utolsó percben gondolja meg magát?

Én most hasonló helyzetben vagyok és szeretnék tapasztalatokról olvasni.



2020. dec. 7. 00:13
 1/4 whatshername ***** válasza:
70%

Igen.

Én is szinte utolsó pillanatban gondoltam meg magam, fel is vettek, de passziváltattam 1 évre, így most 1 évig elódázhatom a végleges döntést, illetve van időm gondolkodni.


Összetett okok vezettek ide, speciális része az, hogy 30 vagyok (később kezdtem az egyetemet), és eddig a szakmámom belül nagyon kevés munkatapasztalatom volt, így féltem, hogy ha pl elvégzem a phd-t, és annak megfelelő állást nem találok, akkor máshova sem tudnának felvenni, mert nincs tapasztalatom...így gondoltam elmegyek dolgozni.


Másrészt: baromi kevés a phd ösztöndíj, amiből megélni nem lehet, ha már nem szüleiddel laksz, és a nyamvadt törvény szerint csak félállást vállalhatsz mellette, és azt is egedélyeztetni kell..más kérdés, pl hogy a mi kutatási területünkön tényleg sok a meló, főleg tavasszal, így nem is tudék kb dolgozni mellette.


Harmadrészt: a cseszekedés az MTA-val is eléggé betett, ugye már nem is MTA, ahova eddig tartoztunk, és kb 1 évig az volt, hogy senki sem tudta mi lesz, szétbontják-e az intézményeket, lesz-e kutatási pénz...legtapasztaltabb, több OTKÁs pályázattal a hátamögött lévő kutatók is azon pörögtek, hogy vajon lesz-e munkájuk 1 hónap múlva...na ez az a bizonytalanság, ami abszolút nem kell. Nem azért tanultam ennyit, hogy aztán egyik napról a másikra megszűnjön a munkahelyem, vagy belekényszerítsenek egy olyan kutatásba, ami nem is érdekel.


Röviden ennyi, neked mi volt az ok, kedves kérdező?


Amúgy még nem adtam fel végleg, hogy kutató legyek, mert szerintem baromi izgi és király dolog, csak hát közben az ember meg is aka élni..

2020. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Én nem mondtam le róla végleg bár tény, hogy eredetileg azt terveztem, hogy egyetem után egyből megcsinálom. Az ok az volt, hogy jobban utánajártam a dolgoknak és rájöttem, hogy jót tenne néhány év szakmai tapasztalat egyrészt azért mert túl akarom élni a PhD-t (szerintem kötelezővé kéne tenni) másrészt félek, hogy mi lesz utána és szerintem több tapasztalattal és publikációval a hátam mögött több esélyem lesz állást találni.
2020. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolkoztam én is rajta, de aztán végül nem jelentkeztem, amit nem bántam meg, mivel jól elhelyezkedtem, azóta meg csináltam még egy mesterszakot is.
2020. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem. Sőt most várok rá, hogy az oktató engedi-e, hogy megpróbáljam. Az első levele egész biztató volt.
2020. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!