Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én nem tudom megtanulni...

Csak én nem tudom megtanulni a magyar történelmet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megtanulni! Meghalok a cringelésben közben. Konkrétan fájdalmas,fájdalmas,hogy mennyi mindent csesztek el vagy nem gondoltak át eléggé.

2020. dec. 11. 12:52
A kérdező szavazást indított:
Ne aggódj én is cringelek.
Gáz,de ettől még meg lehet tanulni.
Egyáltalán nem gáz,mindent jól csináltak.
29 szavazat
1 2
 1/17 anonim válasza:
66%
Csak te.
2020. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Te vagy Megmondó Kapitány, aki ezer év távlatából meg tudja mondani, hogy mit kellett volna másképpen csinálni. Szükség van rád, tanuld meg, hogy elmondhasd, hogy mit kellett volna másképp csinálni!
2020. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Neked felesleges is megtanulni, hiszen úgyis jobban értesz ehhez, mint mások. Egy Big Macet szeretnék lájt kólával!
2020. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
3. Azért ha ilyen kajákat eszel, akkor te sem a társadalom krémje vagy. Felesleges a felsőbbrendűség kinyilatkoztatás, mert csak bohócot csinálsz magadból.
2020. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Egy-egy esemény kapcsán én is cringeltem, és tudtommal történészek is tudtak volna jobb döntést. De hát nem úgy döntöttek, rossz döntései mindenkinek vannak.
2020. dec. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanuld meg cringelve. Az érzelmek segíthetnek tanulni és emlékezni.
2020. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Igyekezzél kíváncsiságot felkelteni magadban!

A történelem(óra) legfontosabb kérdése a "Miért?", amire ha tudjuk a választ, akkor még a Hogyan?, Ki?, Mikor? és a Hol? segít egy folyamatban elhelyezni a dolgot. Nem az évszám a lényeg, sosem az, hanem hogy az események milyen láncolatban következtek egymás után.

Ha a történelmet egy nyomozásnak fogod fel, akkor az is segít a dolgok megtanulásában.

Jó eszköz lehet, ha az adott leckéről címszavakkl és képekkel illusztrált lináris jegyzetet-kivonatot állítasz össze.

Mi ez a "cringe"-elés? Beszéljetek magyarul, b+!

2020. dec. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Én sem értem miért kell angol szavakat használni egy magyar oldalon.
2020. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mert magyarul nincs értelme annak, hogy gázolás(van,de azt másnál használjuk)... De amúgy csak egy angol szót használtam,remélem ettől még mindenki tud aludni.😑
2020. dec. 15. 11:43
 10/17 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

Gázolás: A "cringe" nem ezt jelenti. "De amúgy csak egy angol szót használtam" Pont ez kerülendő, érted silly boy?

Mondhattad volna, hogy kiráz a hideg tőle, vagy borzasztó, rémisztő, a hideg futkos tőle a hátdon. Esetleg libabőrös leszel. Vagy csak "meghalok tőle, annyira ciki".

Egyébként gazdasági versenyelőny miatt támogatom a magyar nyelv lecserélését, de akkor ne szarozzunk, nyomjuk padlógázzal ("full"-ban helyett).


Egyébként, ha a leckét le tudod jegyezni lineárisan haladva, táblázatosan (1 sor, 1 cselekmény), hogy: mi, miért, mikor, hol, ki, mi miatt, mi ellenére, akkor már tudod is a leckét. nyilván egy Excel/LibreOffice táblázat nem a legjobban áttekinthető, ezért érdemes címszavakból és kis rajzokból álló jegyzetet tenni.

Egyébként, ha tényleg tábláztba rendezed a dolgot, akkor 100%-ig vissza tudod ellenőrizni, hogy tudod-e az anyagot (ésszerűen részletesen).

2020. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!